Нюкасъл стана поредният отбор във Висшата лига, който постигна победа над Ливърпул.

Двата тима се изправиха един срещу друг в среща от 31-ия кръг на Висшата лига, която се игра на стадиона на "Свраките" - "Спортс Дайрект Арена".

Гостите се представиха доста неубедително, както го правят в последно време, и закономерно загубиха.

Попаденията за домакините иначе бяха дело на Папис Сисе, който вкара в 19-ата и 59-ата минути на мача.

След тази среща Нюкасъл се изравни с Челси по точки и заема 6-ото място в класирането, докато Пул е 8-и с 52 точки



Срещата започна вихренно и в 4-ата минута Нюкасъл създаде много опасна атака при която Демба Ба центрира много остро в наказателното поле, но Рейна изпревари устремилия се към топката Папис Сисе.

Добрата игра на "Свраките" продължи и след много опасна атака Бен Арфа падна в наказателното поле няколко минути по-късно в опит да си изпроси дузпа, но реферът не се подлъга.

Мартин Шкъртел пък направи страхотен пропуск за Ливърпул в 10-ата минута, след като словакът игра с глава от непосредствена близост. Кълбото обаче мина високо над вратата.

Секунди по-късно Анди Каръл успя да преодолее Тим Крул след страхотна атака, след което с изключителна симулация падна на земята.

Решението на нападателя да симулира бе меко казано необяснимо, тъй като таранът бе само на крачка от това да прати топката във вратата на домакините и да открие резултата.

В 15-ата минута гредата спаси Нюкасъл от попадение. Белъми центрира остро в наказателното поле при което имаше рикошет в крака на Хонас Гутиерес и топката се изби в горната греда.

След изпълнения корнер Пул топката бе изчистена от голлинията на Нюкасъл от страна на Дани Симпсън, след като Крул отново не се намеси добре.

Симпсън игра с ръка обаче, заради което трябваше да бъде отсъдена дузпа за Ливърпул, но реферът не видя ситуацията.

В 19-ата минута Папис Сисе откри резултата след страхотно центриране на Хатем Бен Арфа. Сенегалецът игра с глава и не остави шансове на Рейна да реагира.

Няколко минути по-късно Каръл стигна до страхотно положение но от непосредствена близост прати топката над вратата.

Постепенно Ливърпул като че ли започна да си възвръща увереността, след като в последните минути от полувремето гостите отново започнаха да владеят повече топката.

В 33-ата минута Анди Каръл можеше да засече хубаво центриране на Белъми, но нападателят бе блокиран от двама.

До края на полувремето Пул се опита да стигне до изравнителен гол, но не реализира такова попадение.

Папис Сисе пък можеше да удвои преднината на своя отбор, но топката мина само на сантиметър от гредата след негов удар с глава в 41-ата минута.

В крайна сметка двата тима излязоха в почивка при резултат 1:0 за Ливърпул.

Второто полувреме започна прекрасно за домакините и в 48-ата минута Марк Уилямсън нацели гредата, която на Нюкасъл да стигне до ново попадение.

През следващите няколко минути на терена не се случи нищо кой знае колко интересно.

В 55-ата минута Ливърпул имаше много добър шанс да изравни резултата, но Крул изпревари Белъми за една топка и в крайна сметка крилото не успя да реализира.

Няколко минути по-късно пък Джонджо Шелви отправи удар от дистанция, който обаче попадна в ръцете на Крул.

В 59-ата минута Папис Сисе вкара втори гол за Нюкасъл след груба грешка в отбраната на гостите.

Той получи топката на далечната греда, след което финтира Рейна и вкара топката в мрежата.

Няколко минути по-късно Луис Суарес пропусна добра възможност да се разпише, но не успя да се възползва от неразчетеното излизане на Тим Крул. Десет минути преди края на мача Хосе Рейна получи незаслужен червен картон.

В ситуацията стражът бе препънат от Джеймс Пърч при опита си да прати топката в предни позиции. След това Рейна отиде до своя противник и си наклони главата към него, а Пърч симулативно падна на земята.

На вратата до края на мача пък застана Хосе Енрике, тъй като Далглиш бе извършил и трите си смени.

До края не се стигна до повече голове и резултатът се запази.

НЮКАСЪЛ - ЛИВЪРПУЛ 2:0
1:0 Сисе 19'
2:0 Сисе 59'

НЮКАСЪЛ: Крул, Симпсън, Пърч, Уилямсън, Бен Арфа, Кабай, Гутиерес, Гътри (65 - Гослинг), Тиоте, Ба, Сисе (74 - Ш. Амеоби)

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Карагър, Шкъртел, Енрике, Фланаган, Джерард, Спеъринг, Шелви (75 - Даунинг), Суарес, Белъми (79 - Хендерсън), Каръл (79 - Каут)