Лидерът в английската Висша лига Ливърпул може да загуби бранителя си Глен Джонсън до края на календарната година, информира вестник "Дейли мейл".

Бекът контузи глезена си при победата с 1:0 над първенеца Манчестър Юнайтед от третия кръг на английската Висша лига, контузвайки се около десетина минути преди края на редовното време.

Така английският национал ще пропусне редица важни двубои на "мърсисайдци", които направиха впечатляващ старт от три поредни победи без допуснат гол във Висшата лига.

Сред най-важните двубои, които "червените" ще трябва да изиграят без Джонсън са гостуванията на преките конкуренти за челните места Арсенал и Евертън.

Мускулна контузия от мача срещу Юнайтед получи и топ-реализаторът на Ливърпул Даниел Стъридж, който продължава своето възстановяване.

Стъридж започва да се превръща във все по-важна част от схемата на мениджъра Брендън Роджърс. Стрелецът донесе всичките победи на своите в английския елит този сезон, а освен това се е разписвал девет пъти в последните осем мача на тима във Висшата лига.