Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс заяви, че победата с 2:0 срещу Хъл Сити е била най-добрата за тима му от началото на сезона.

Причина за задоволството му е фактът, че по този начин тимът отговори на двете поражения в последните два мача. В тях Ливърпул игра добре, но нямаше шанс и загуби от Челси и Манчестър Сити с 1:2.

Срещу Хъл обаче тимът се върна на победния път, като Даниел Агер откри резултата след удар с глава през първото полувреме, а след почивката Луис Суарес отбеляза дежурния си гол.

"След мача казах на играчите, че това е най-добрата ни победа през този сезон", коментира Роджърс след мача.

"В много мачове досега ние бяхме енергични, вкарвахме голове и се представяхме добре, както и побеждавахме. Но след тези две загуби в този период и налагайки се да играем с много от същите играчи срещу отбор, който победи в последния си мач във Висшата Лига с 6:0, знаехме, че ще ни бъде тежко и ще трябва да бръкнем дълбоко".

"Може би не бяхме на най-доброто си ниво през цялото време, но вкарахме два страхотни гола, имахме и други възможности и всъщност лишихме Хъл да няма удар в очертанията на вратата".

"Много, много съм доволен с победата, защото тя бе страхотна победа за нас".

"След тази победа трябва да говорим за отбора, макар че Луис, разбира се, винаги ще обира заглавията, защото е играч от световна класа".

"9 от 10 играчи на негово място нямаше да играят в този мач. Той имаше много лош удар от горната страна на глезена си след мача с Челси. Аз знам, работейки с играчи, че повечето футболисти нямаше да играят с това, което той имаше".

"Но той се превърза и отново излезе на терена заради отбора. Затова той вкарва головете, защото е толкова устремен. Но в този мач бе отборно представяне. Ударът с глава на Даниел Агер след корнера бе страхотен".

"Коутиньо игра във всичките мачове и за дребно момче, силата му е невероятна. Накрая всички искаха онзи негов удар да влезе".

"Той стреля, много е позитивен , агресивен е и има чудесни умения, които можеха да се увенчаят с гол. Той трябва просто да се научи как да вкарва топката в мрежата".

"Това, че запазихме суха мрежа е важно, но няма полза от 15 сухи мрежи, ако не можеш да вкарваш голове. Така че трябва да има баланс".

"Разбира се, не искаш да допускаш леки голове и за щастие не го направихме. Работихме неуморно, за да ги спрем и те нямаха удар към вратата".

"Сухите мрежи са важни, но най-важното нещо са победите и головете. Това и направихме".