Ливърпул обяви приходи от 206.1 милиона лири за изминалата финансова година, отчетена на 31 май 2013.
Това е увеличение от 9 процента спрямо предходния период. Освен това клубът е намалил външните дългове с 29 процента до 45.1 милиона лири.
Така се запазва възходящата тенденция от поемането на Ливърпул от Фенуей груп през 2010-та година. От тогава дълговете са спаднали с почти 200 милиона лири.
"Тези резултати показват, че финансовата стабилност на клуба продължава да прогресира докато ние продължаваме да трансформираме клуба на терена и извън него", заяви изпълнителният директор Йън Ейър пред официалния сайт на Ливърпул.
"Със сериозната подкрепа на собствениците ние предприехме премерен подход за връщане на финансовата стабилност на този голям клуб, като гарантирахме, че е добре структуриран на терена и извън него".
"През този период привлякохме шест нови футболисти, включително Даниел Стъридж, Филипе Коутиньо и Джо Алън, подновихме договорите на седем играчи, което включва Даниел Агер, Мартин Шкъртел, Мартин Кели, Лукас Лейва и Рахим Стърлинг".
"Добавихме дълбочина и здравина към състава, като продължихме да развиваме млади таланти. В допълнение девет играчи бяха продадени, а осем бяха дадени под наем".
"Тези финансови резултати вече са на почти 18 месеца и продължаваме да правим още по-голям прогрес от времето на отчета".
"Запазваме здрави връзки с основните си спонсори, като наскоро подписахме пет нови партньорства. Продължаваме да инвестираме в дигиталните и ТВ платформи, като наскоро обявихме 9 нови партньорства с телевизии. Има добър напредък и относно предложеното увеличение на "Анфийлд".
"Имайки предвид къде беше Ливърпул само преди няколко години, прогресът, който бе направен от поемането на клуба от Фенуей Груп донесе много нужна стабилност с амбициозна визия, върху която всички са фокусирани".







Съдът остави в ареста бащата и сина, обвинени в незаконна търговия с лекарства
Терзиев: София не бива да бъде изолирана заради политически апетити
Държавата дава 20 млн. евро за "Евровизия" в Бургас, догодина идват още
Централна прогноза
Васил Терзиев към правителството: София не бива да бъде поставяна в изолация заради политически битки
Здравният министър обяви реформа: РЗИ остават, спешната помощ се обединява
Мицкоски: Конституцията на Северна Македония гарантира защита и на българската общност
Горски пожар край Медвен и Градец, задействаха BG-ALERT
Превишението на скоростта е новото нормално: 79% от американците го правят
OSCA: забравеният символ на автомобилното изкуство
Защо задната скорост може да вие като развалена прахосмукачка
7 култови спортни коли, които си отидоха без наследник
Двубоят Джошуа – Фюри е под въпрос: Надеждата угасва
На този ден: Терънс Крофорд стана абсолютен шампион след нокаут над Джулиус Индонго (ВИДЕО)
Двама български джудисти стартират на световното първенство за кадети
Майкъл Пейдж дебютира в RAF срещу Александър Шлеменко
Депресия и тау патология могат да стоят зад рисковото шофиране в напреднала възраст
Витамин D е свързан с по-добра когнитивна функция
Проф. Юта-Берглер Клайн: GPT-1 антагонистите, използвани при диабет и за отслабване, предпазват и сърцето
Нов ЯМР, скенер и линеен ускорител ще заработят в ИСУЛ от есента
Коментари
Напиши коментар02:49 | 5 мар 2014 г.
23:09 | 4 мар 2014 г.
22:40 | 4 мар 2014 г.
22:23 | 4 мар 2014 г.
21:20 | 4 мар 2014 г.
21:07 | 4 мар 2014 г.
21:02 | 4 мар 2014 г.
21:01 | 4 мар 2014 г.
21:01 | 4 мар 2014 г.
21:01 | 4 мар 2014 г.
Напиши коментар