Ливърпул постигна минимална победа с 1:0 над гръцкия Олимпиакос в контролна среща, която се игра на стадион "Солджър Фийлд" в Чикаго и бе част от приятелския турнир "Интернешънъл Чемпиънс Къп".

"Мърсисайци" стигнаха до успеха след ранен гол още в 5-ата минута, който бе дело на една от звездите на отбора Рахийм Стърлинг.

Англичаните стартираха мача по-концентрирано и логично попадението дойде бързо.

Стъридж успя да изведе своя съотборник в наказателното поле на скорост, а младото крило с техничен удар прати топката в мрежата и даде аванс на отбора си.

Малко преди края на полувремето Маркович можеше да удвои аванса на тима си, след като отправи удар от добра позиция, но в крайна сметка той бе неточен и топката профуча покрай вратата.

В 50-ата минута гърците имаха страхотен шанс за изравнителен гол, след като постепенно поеха инициативата, но удар на Газарян се отби в напречната греда.

Постепенно обаче Ливърпул си върна инициативата и пропусна изгодни положения чрез Ламбърт и Коутиньо до края на мача, а Олимпиакос имаше перфектна възможност да изравни в 80-ата минута, когато Букалакис бе изведен зад защитата и финтира стража на противника, но ударът му бе блокиран в последния момент от Алън.

Ливърпул - Олимпиакос 1:0
1:0 Стърлинг (5)

ЛИВЪРПУЛ: Джоунс, Джонсън (Кели 63), Шкъртел, Туре (Коатес 63), Енрике (Робинсън 46), Джерард (Лукас 63), Хендерсън, Чан (Алън 46), Стърлинг (Джордън 75), Стъридж (Ламбърт 75), Маркович (Коутиньо 46)

ОЛИМПИАКОС: Мегиери, Салино (Елабделу 46), Пападопулос (Коловос 64), Сиовас (Авлонитис 74), Абидал (Масаку 46), Ндинга (Манолас 64), Маниатис (Домингес 46), Досеви (Букалакис 74), Газарян (Касами 64), Савиола (Самарис 46), Диамантакос (Папазоглу 74)