Ливърпул постигна много важна домакинска победа с 2:1 над Уест Бромич Албиън в среща от 7-ия кръг на Висшата лига, която се игра на "Анфийлд".

Домакините бяха по-добрият отбор на терена и успехът им бе заслужен. Лалана вкара дебютния си гол за отбора в 45-ата минута, но след измислена дузпа Берахино изравни в 56-ата минута. В ситуацията Ловрен го спъна извън наказателното поле, но реферът видя друго.

Успехът за домакините дойде след гол на Хендерсън в 61-ата минута на срещата.

Така отборът прекъсна серията си от три мача във Висшата лига без победа, а освен това събра в актива си вече 10 точки. "Червените" се изкачиха до 7-ото място в класирането след днешния успех.

Още в 3-ата минута домакините бяха близо да създадат потенциална опасност, след като Лалана се опита да намери Ламбърт на добра позиция, но пасът му бе прекалено дълъг и нападателят не успя да достигне до топката.

Няколко минути след това Шкъртел имаше добър шанс пред себе си да открие резултата за своя тим, след като засече с глава хубаво центриране на Джерард

Неговият удар обаче бе уловен от Фостър.

В 10-ата минута пък Джерард изпълни пряк свободен удар от добра позиция, но топката се отби в стената и излезе в корнер.

Две минути след това пък капитанът на домакините трябваше да се връща в задни позиции и да изчисти една топка от наказателното поле, като предотврати много сериозна опасност пред вратата на Ливърпул.

В 14-ата минута Стърлинг отправи страхотен удар със завъртане около границата на наказателното поле, но Фостър се намеси добре.

Пет минути след това домакините създадоха още един шанс. Шкъртел намери по страхотен начин Ламбърт, след което последният отправи удар от движение и принуди стража на гостите да показва класа.

През следващите няколко минути играчите на Ливърпул пробваха да захранват Ламбърт с високи топки в наказателното поле, но опитите им не сполучиха.

В 31-ата минута Ламбърт отклони топката към Лалана в наказателното поле, а последният успя да се възползва от ситуацията. Ударът му обаче мина покрай далечната греда.

Точно седем минути след това удар на Ламбърт бе блокиран от противников бранител в наказателното поле.

Домакините все пак съумяха да реализират чрез Лалана в 45-ата минута.

Халфът направи страхотно двойно подаване с Хендерсън, след което бе изведен в наказателното поле и от малък ъгъл прати топката точно в мрежата на далечната греда, за да даде аванс на отбора си.

Второто полувреме започна добре за домакините и в 48-ата минута Джерард намери Хендерсън с фантастичен пас в наказателното поле, но последният бе стопиран от Лескът, който реално предотврати втори гол във вратата на отбора си, тъй като халфът бе непокрит.

В 55-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Ловрен препъна Берахино точно пред границата на наказателното поле. Съдията обаче видя, че нарушението е вътре и отсъди несъществуваща дузпа. Зад топката застана потърпевшият Берахино, който с удар в противоположния на Миньоле ъгъл реализира.

Четири минути след това Ламбърт отправи удар, който обаче не бе особено прецизен.

Все пак домакините стигнаха отново до аванс, след като в 61-ата минута Хендерсън реализира.

Стърлинг залъга двама противникови футболисти, след което пусна топката към точката за дузпата, а от там халфът с прецизен удар успя да реализира.

В 68-ата минута влезлият като резерва Балотели отправи удар, който обаче премина покрай страничната греда.

През следващите минути на терена не се създаде нищо кой знае колко интересно и резултатът се запази.

В 80-ата минута след фантастична атака топката достигна до Балотели, но неговият удар мина малко покрай гредата, а до края нямаше повече голове.

ЛИВЪРПУЛ - УЕСТ БРОМИЧ 2:1
1:0 Лалана 45'
1:1 Берахино 58' дузпа
2:1 Хендерсън 61'

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Шкъртел, Ловрен, Морено, Манкуийо (64 - Джонсън), Джерард, Лалана, Хендерсън, Коутиньо (74 - Лейва), Стърлинг, Ламбърт (64 - Балотели)

УЕСТ БРОМ: Фостър, Лескът, Поконьоли, Гамбоа, Доусън, Сесеньон, Гарднър, Морисън (82 - Бланко), Брънт (87 - Самарас), Дорънс (71 - Мулумбу), Берахино