Минималните надежди на Ливърпул за нещо повече от място в Топ 4 се изпариха, след поражение от Челси с 1:2 в двубой от 11-и кръг на английската Висшата лига, игран на стадион "Анфийлд".

"Мърсисайдци" откриха резултата в деветата минута чрез Джан, при чийто удар се получи щастлив рикошет в тялото на Гари Кейхил. Малко след това обаче самият Кейхил изравни, оставайки непокрит при изпълнение на корнер.

Челси заигра по-силно след почивката и в средата на второто полувреме Диего Коста реализира десетия си гол за сезона след пробив на Аспиликуета отляво.

Две минути преди края на редовното време реферът Антъни Тейлър спести чиста дузпа в полза на Ливърпул, когато не маркира игра с ръка на Кейхил.

Лидерът Челси събра 29 точки на върха, докато Ливърпул остава на седва позиция със скромния актив от 14 пункта.

Домакините натиснаха още от първите секунди и плътен изстрел на Емре Джан бе отклонен от Тери, за да се стигне до корнер. Коутиньо шутира точно, но Тибо Куртоа улови спокойно.

В деветата минута Джан повтори упражнението, но този път имаше късмет и откри резултата. Ливърпул сътвориха продължително изнасяне на топката, което приспа съперника и бившият футболист на Байерн получи свободно пространство. Той отправи фронтален снаряд извън наказателното поле, кълбото рикошира в гърба на Гари Кейхил и матира Куртоа.

Радостта на "мърсисайдци" бе твърде краткотрайна, защото малко преди да измине четвърт час игра Челси изравни. Фабрегас изпълни корнер, а Джон Тери нанесе удар с глава, отразен от Миньоле. Оставеният напълно сам Кейхил получи време да си спре топката и да бие и въпреки намесата на белгийския вратар, съдийската бригада правилно отчете, че топката е преминала голлинията с целия се обем.

Столичани се опитаха да сътворят мълниеносен пълен обрат, но шутът на Еден Азар прелетя покрай целта. Момчетата на Брендън Роджърс имаха претенции за игра с ръка на Кейхил при тупалката на Стърлинг, но реферът Антъни Тейлър отсъди само корнер.

"Червените" отново намериха свободно пространство в центъра на терена и този път Филипе Коутиньо напредна, залагайки на плътен изстрел в долния ляв ъгъл. Тибо Куртоа беше затруднен, но все пак демонстрира великолепен рефлекс.

На свой ред Челси също погледна в предни позиции. Диего Коста стреля по диагонала с левия крак, но успя да извлече само ъглов удар за своя тим, след който отбраната на Ливърпул успя да изтласка противника извън половината си. Еден Азар получи две добри възможности в рамките на минута, но и в двата случая би в тялото на бранител от движение.

Правеше впечатление надмощието на гостуващия тим при играта във въздуха, особено в моментите, в които се изпълняваха статични положение в посока наказателното поле на Ливърпул. Джон Тери, Гари Кейхил и Диего Коста не спираха да създават грижи на защитната четворка на съперника.

Пет минути преди края на първото полувреме Диего Коста подаде към Азар, но неговият техничен удар отляво не затрудни заелия добра позиция Миньоле.

Челси започна по-агресивно след почивката и още в самото начало Оскар шутира покрай десния страничен стълб. Азар копна технично към Коста, който направи ефектна задна ножица, но кълбото прелетя над напречната греда.

При първата добра възможност за Ливърпул след паузата Рахим Стърлинг залъга Бранислав Иванович и отправи фалцов удар, спасен от Куртоа, който нямаше най-добрата видимост.

"Сините" успяха да наложат контрол над противника си и в средата на второто полувреме стигнаха до пълен обрат. Вилиан "хвърли" дълъг пас към Аспиликуета, който преодоля Коутиньо с леко и отправи прострелно центриране. Миньоле и Морено се намесиха, но на далечната греда дебнеше Диего Коста, който простреля домакините с мощна тупалка. Това бе неговият десети гол през кампанията.

Четвърт час преди края на редовното време Джо Алън центрира отляво и пред Джордан Хендерсън се откри прекрасна възможност да стреля от въздуха. Неговото изпълнение бе възхитително, но Матич подложи тялото си и изби в корнер. После снаряд на Джерард бе блокиран.

В 88-та минута реферът удари рамо на Челси, когато спести чиста дузпа за Ливърпул. Стивън Джерард стреля с левия крак извън наказателното поле и малко пред голлинията Кейхил спря пътя на топката с помощта на лявата си ръка. В добавеното време Борини стреля неточно с глава.

Ливърпул - Челси  1:2

1:0  Емре Джан - 9'

1:1  Гари Кейхил - 14'

1:2  Диего Коста - 67'

Ливърпул: Миньоле, Ловрен, Шкъртел, Морено, Джонсън, Джерард, Хендерсън, Джан (Алън - 70'), Коутиньо (Борини - 69'), Стърлинг, Балотели (Ламбърт - 79')

Челси: Куртоа, Тери, Кейхил, Иванович, Аспиликуета, Матич, Рамирес (Вилиан - 54'), Фабрегас, Оскар, Азар (Филипе Луис - 95'), Коста (Дрогба - 90')