Ливърпул завърши контролите с победа, след като постигна труден успех с 2:1 при визитата си на третодивизионния Суиндън Таун.

Мачът се игра на "Каунти Гранд", а новото попълнение на "Червените" Кристиян Бентеке дебютира с брилянтен гол за отбора.

Така отборът финишира своята подготовка по много добър начин - с цели 5 победи и 1 равенство без да има загубен мач, което без съмнение дава оптимизъм на Брендън Роджърс.

Освен Бентеке дебют за Ливърпул направи и Роберто Фирмино, който акостира в тима от Хофенхайм.

Първото полувреме бе по-добро за Ливърпул, но въпреки това елитният английски тим не успя да вкара попадение. Бентеке пропусна сам срещу вратаря, а освен това Алън и Маркович също се отчетоха със сериозни пропуски.

В 48-ата минута обаче белгиецът вкара дебютното си попадение за отбора и откри резултата.

Бентеке успя да спре топката на гърди, докато се намираше с гръб към противниковата врата след прекрасен пас на Джан, а след това се обърна и с неспасяемо воле матира стража на Суиндън от границата на наказателното поле.

Малко след това нападателят вкара и втори гол, но той бе отменен заради засада.

В 63-ата минута Обика изравни с много силен удар от дистанция, но в 87-ата минута Оджо донесе успеха на Ливърпул, след като си спря на гърди далечен пас и с воле отправи мощен удар с който донесе успеха на тима си.

СУИНДЪН - ЛИВЪРПУЛ 1:2
0:1 - Бентеке (48)
1:1 - Обика (63)
1:2 - Оджо (87)

Ливърпул: Адам Богдан (67-Фултън), Александър-Арнолд (58-Клиъри), Коло Туре, Мамаду Сако, Алберто Морено, Емре Джан (76-Педро Чиривея), Лукаш Лейва, Джо Алън (12-Жоао Тейшейра), Роберто Фирмино (67-Райън Кент), Лазар Маркович, Кристиан Бентеке (67-Шей Оджо)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/WuqIIEoWeU4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>