Ливърпул започна победно новия сезон във Висшата лига, след като удари с 1:0 Стоук Сити като гост. Единственото попадение в мача заби Филипе Коутиньо в 86-ата минута.

Както е известно, в края на миналия сезон Стоук разби с 6:1 Ливърпул, но сега червените успяха да стигнат до победата.

Положенията на "Британия Стейдиъм" не бяха много, въпреки че домакините изглеждаха по-близо до попадението.

В 36-ата минута Мартин Шкъртел трябваше да избива от голлинията на мърсисайдци, а след почивката вратарят Симон Миньоле се намеси добре след опасен удар на Маме Диуф.

Ливърпул се нуждаеше от повече от час, за да стигне до точен удар, а и с оглед на играта не се виждаше как може да стигне до гол.

В 76-ата минута Емре Джан навърза защитата на домакините и пусна страхотен пас към Кристиан Бентеке, но той не успя да опъне мрежата на Стоук.

Осем минути по-късно Маме Диуф намери с глава топката в наказателното поле, но стреля над гредата. Така се стигна до 86-ата минута, когато  индивидуалното майсторство на Коутиньо се оказа решаващо за успеха.

Бразилският полузащитник се свободи пред наказателното поле на домакините и с хубав удар от 25 метра преодоля Джак Бътланд. Така Ливърпул взе трите точки и започна победно новия сезон във Висшата лига.

Стоук Сити - Ливърпул 0:1