Евертън и Ливърпул завършиха 1:1 в блед мач от осмия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Гудисън Парк".

"Червените" откриха резултата чрез Дани Ингс в 42-та минута, но в добавеното време на първата част Ромелу Лукаку изравни след подарък на Емре Джан.

През второто полувреме Симон Миньоле направи няколко спасявания, а момчетата на Брендън Роджърс бяха твърде плахи в нападение.

Равенството оставя Ливърпул на десета позиция в таблицата, с актив от 12 пункта. Евертън е шести в подреждането с 13 точки.

Пред нападателя на гостите Даниел Стъридж се откриха първите две положения в срещата, но той пръво стреля неточно, а после Джагиелка блокира удара му от движение, дошъл след центрирането отдясно на Шкъртел.

Последва страховит снаряд на Дани Ингс от границата на наказателното поле, но кълбото профуча над напречната греда. В средата на първата част Тим Хаурд спаси слаб, но точен шут от въздуха на Джеймс Милнър.

Ливърпул успяваше да създаде всички интересни положения до момента, но не стигаше до чисто голово положение. Така се стигна до 28-ата минута, в която Стивън Нейсмит остана напълно непокрит в наказателното поле, засече с глава центрирането на Рос Баркли, но Миньоле спаси атрактивно с една ръка.

Преди да изтече половин час игра домакините имаха още една отлична възможност. Макарти стреля мощно извън наказателното поле след продължителна акция на своите, но отново Миньоле извади своите.

В 42-а минута "червените" охладиха ентусиазма на своя противник, откривайки резултата. Дани Ингс беше изпуснат в малкия пеналт и засече с глава центрирането на Джеймс Милнър от корнер.

Радостта на Ливърпул бе твърде кратка, защото в добавеното време на първото полувреме Евертън изравни. Емре Джан се опита да изчисти, но прати топката право в тялото на Ромелу Лукаку, който препарира Миньоле с левачката.

При подновяването на играта "карамелите" натиснаха и Лукаку отправи първия опасен удар, но Миньоле се намеси добре. След час игра влезлият като резерва Ленън центрира остро, но защитата на гостите се справи.

В средата на второто полувреме Рос Баркли напредна и след като не срещна съпротива, стреля от двайсетина метра в долния десен ъгъл, но Миньоле отново спаси. Последва шут на Лукаку отдясно, но стражът на "червените" пак беше на висота.

Едва двайсетина минути преди края на редовното време Ливърпул стигна до опасен удар след почивката, но Хауърд боксира спокойно тупалката на Коутиньо.

Към края на редовното време Емре Джан частично се реваншира за грешката си през първата част, блокирайки удар на Лукаку.

Евертън - Ливърпул 1:1

0:1 Дани Ингс - 42'
1:1 Ромелу Лукаку - 45' + 1'

Евертън: Хауърд, Джагиелка, Мори, Браунинг, Галоуей, Бари, Макарти, Баркли, Нейсмит (Коне - 79'), Деулофеу (Ленън - 60'), Лукаку

Ливърпул: Миньоле, Шкъртел, Сако, Джан, Морено, Лейва (Алън - 79'), Милнър, Клайн, Коутиньо, Ингс (Лалана - 76'), Стъридж