Сензацията във Висшата лига този сезон Лестър направи поредния си подвиг, след като тресна 2:0 Ливърпул на своя "Кинг Пауър Стейдиъм". Хитрата "лисица" Джейми Варди изяде "мърсисайдци" с два гола след почивката, като първото му попадение бе истински шедьовър.

С успеха Лестър запази първото си място в класирането, докато Ливърпул за пореден път разочарова с безидейна атака и продължава да се отдалечава от топ 4.

В съставите на двата отбора нямаше никакво изненади, като мениджърите Клаудио Раниери и Юрген Клоп заложиха на обичайните си тактически схеми 4-2-3-1. За Ливърпул в защита Коло Туре бе изместен от Деян Ловрен, който се завърна след контузия през уикенда в мача за ФА Къп срещу Уест Хям (0:0).

Лестър започна вдъхновено мача и още след 70 секунди игра дойде първата опасност пред вратата на гостите. Риад Марез отне топката, напредна фронтално и шутира от около 24-25 метра. Техничният му удар обаче мина покрай дясната греда на плонжиралия Миньоле.

В 8-ата минута "лисиците" изпуснаха страхотен шанс да поведат. След бърза контраатака Варди центрира отляво на главата на Оказаки, който от няколко метра засече топката, но Миньоле изби в корнер. "Мърсисайдци" отново изглеждаха несигурни в защита, но поне за първи път от началото на година във Висшата лига не допуснаха гол от първия точен удар в своята врата.

Едва след двайсетина минути Ливърпул успя да изравни играта и започна да поглежда към вратата на домакините. Пред Фирмино, който водеше атака на гостите, обаче не се удадоха добри възможности за гол. В 33-ата мминута левият бек на "лисиците" Фукс изчисти с глава центриране на Лалана и без малко да си вкара автогол.

В следващата атака Марез отправи страхотен удар от над 25 метра, Миньоле оабче изби топката в корнер точно под грeдата. Малко по-късно Алебрто Морено се включи силно в атака за Ливърпул по левия фланг, но ударът му по диагонала мина над вратата на Шмайхел. Така нулевото равенство остана до края на полувремето, макар Лестър да имаше по-добрите положения за гол.

След почивката Ливърпул се активизира и в 48 минута стигна до първото си по-сериозно положение. Емре Джан получи добра топка в наказателното поле на домакините, но ударът му бе отклонен от защитник и топката мина до гредата. В следващите минути двата отбора си разминеха по един-два неточни удари от далеч.

Това обаче беше затишие пред буря. В 60-ата минута голмайсторът на Лестър Джейми Варди откри резултата с фамозен гол. Нападателят получи далечен пас от Марез зад защитата на Ливърпул, овладя топката и с мощна тупалка от около 25 метра по диагонала простреля излезлия напред Миньоле.

Юрген Клоп реагира, пускайки в игра нападателя Кристиан Бентеке за сметка на капитана Хендерсън. "Мърсисайдци" обаче така и не намериха идея как да превземат вратата на Лестър.

В 72-ата минута хитрата "лисица" Джейми Варди за пореден път показа головия си нюх и окончателно довърши Ливърпул с второ попадение. С доза късмет при рикошет от удар на Оказаки топката падна на крака на добре пласиралия се Варди, който отблизо опъна мрежата за 2:0. Това бе 18-ия гол на нападателя във Висшата лига съвсем прекърши гостите, които не направиха нищо в оставащите минути поне да намалят резултата. Така Лестър постигна поредна победа във Висшата лига и запази предината си от три точки на върха в класирането пред Манчестър Сити.

Лестър - Ливърпул 2:0