Ливърпул направи Астън Вила на пух и прах насред Бирмингам. "Мърсисайдци" триумфираха на "Вила Парк" с внушителна победа 6:0. За първи път от 15 години насам Вила бере такъв срам и допуска толкова попадения на собствения си стадион.

Наказателната акция на Ливърпул дойде от шестима различни играчи, а първи гол от доста на време насам вкара Даниел Стъридж, който се завърна сред титулярите след поредната си контузия.

В първите 15 минути изглеждаше, че Астън Вила може да се опре на Ливърпул. Домакините стояха добре на терена и се опитаха да изнесат играта в половината на съперника. Доброто начало за Вила обаче се оказа привидно и последва истинска катастрофа.

В 16 минута Коутиньо центрира остро в наказателното поле, където Стъридж дебнеше без опека и заби топката неспасяемо в десния ъгъл на Марк Бън. Английският национал вкара за първи път от близо три месеца насам. Стъридж изпусна куп мачове през този сезон заради травми, а последните му голове бяха на 2 декември при успеха с 6:1 над Саутхямптън, когато се разписа два пъти.

Десетина минути по-късно Астън Вила пусна нелеп втори гол. На левия фланг Милнър опита нещо средно между удар и прострелно центриране от фаул, което изненада защитата на Вила. Топката се размина с всички играчи в наказателно поле и се оплете в мрежата за 2:0.

Оттук нататък играчите на Ливърпул правеха каквото си поискат на "Вила Парк". Хендерсън бе близо до трети гол за "мърсисайдци". От другата страна вратарят Миньоле имаше най-спокойните минути от началото на сезона. В края на полувремето Стъридж пропусна да опъне отново мрежата на домакините.

През втората част Ливърпул продължи си наказателната акция. В 58-ата Емре Джан направи резултата класически, а шест минути по-късно резервата Ориги вкара за 4:0, малко след като се появи в игра на мястото на Стъридж. В следващата атака Натаниел Клайн заби пети гол. Статистиката сочи, че отборът Вила не е допускал пет попадения на собствен терен от 1991 г., коагато губи 1:5 от Манчестър Сити.

В 71-ата минута срамът за домакините бе пълен. Централният защитник на "мърсисайдци" Коло Туре вкара за  6:0 след центриране от корнер.

Много от феновете на домакините се изнесоха от стадиона още преди края на двубоя, отказвайки да гледат повече безобразията на своите футболисти. С този двубой Астън Вила на практика показа, че напълно заслужава последното си място в класирането и подпечата мястото си в Чемпиъншип от следващия сезон.

Астън Вила - Ливърпул 0:6

0:1 Стъридж 16