Ливърпул секна шампионските амбиции на Тотнъм с равенство 1:1 на "Анфийлд". "Мърсисайдци" можеха да изпратят съперника и с празни ръце, но вратарят на лондончани Лорис направи блестящи спасявания, особено през първото полувреме.

След нулево равенство до почивката Фелипе Коутиньо даде преднина на Ливърпул, но малко след това Хари Кейн изравни. До края на двубоя двата отбора потърсиха победата, но нови голове не паднаха.

Тотнъм скъси разликата от лидера във Висшата лига Лестър на четири точки, но утре "лисиците" имат шанс да я увеличат в домакинството си на Саутхямптън. Ливърпул пък с втори пореден мач без победа вече губи шансове за топ 4, а и се отдалечава от местата за Лига Европа.

През първото полувреме двата отбора създадоха доста положения, но гол не падна заради добрите намеси на вратарите Миньоле и Лорис. В началото "мърсисайдци" владееха повече топката, като Коутиньо и Лалана отправиха опасни удари, спасени от френския страж на "шпорите" Лорис. Лондончани без малко сами да свършат работата на съперника, след като Сон едва не си вкара автогол.

Тотнъм отговори с мощна контраата, при която Хари Кейн стреля по двайстина метра по диагонала, но топката мина покрай дясната греда.

Последва нови силни минути на Ливърпул, в които Стърдиж изпусна сам срещу Лорис - най-чистата стиуация за домакините до момента. В следващата атака нов удар от Лалана в наказателното поле бе изваден от френския страж, който се оказа главният виновник резултатът да остане нулев на полувремето.

След почивката завря и пред двете врати. В 50-ата минута Ливърпул най-накрая откри резултата - Стъридж пусна тънък пас към Коутиньо в наказателтно поле и бразилецът с клиничен удар преостреля брилянтния досега Лорис.

В играта на Тотнъм имаше затишие пред буря - "шпорите" се развихриха след час игра.  В 63-ата минута Ериксен достигна топка на самата аутлиния и намери в наказателното поле Кейн, който с прецизен диагонален удар намери далечния ъгъл на Миньоле - 1:1.

След гола Тотнъм взе инициативата и малко след това белгийският страж с невероятен рефлекс спаси далечен удар на Ериксен. В 70-ата минута Коутиньо от малък ъгъл стреля мощно, а топката профуча успоредно на голлинията пред купа футболисти. В самия край на мача Тотнъм бе близо до обрата, но Миньоле спаси опасен удар на Дембеле и запази равенството 1:1.

Ливърпул - Тотнъм 1:1

1:0 Коутиньо 50'
1:1 Кейн 63'

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Ловрен, Сако, Морено, Джан, Хендерсън, Милнър (90 - Айб), Коутиньо, Лалана (82 - Алън), Стъридж (72 - Ориги)

Тотнъм: Лорис, Уокър, Вимер, Алдервайрелд, Роуз, Дайър, Дембеле, Ериксен, Али (87 - Мейсън), Сон (66 - Чадли), Кейн