Борещият се за оцеляване във Висшата лига Нюкясъл, начело с Рафаел Бенитес, шокиращо открадна точка на Ливърпул насред "Анфийлд" след героично равенство 2:2. "Мърсисайдци", които отново бяха с голяма част от резервите си, поведоха с два впечатляващи гола на Стъридж и Лалана само за половин час игра.

След почивката очакванията за гръмка победа на Ливърпул се сринаха. Пореден гаф на вратаря Миньоле и гол с рикошет на Джак Колбак изравниха резултата и донесоха ценната точка на "свраките" в борбата за спасение.

Набралият доста самочувствие напоследък Ливърпул откри резултата след само минута игра. Даниел Стъридж овладя на гърди далечен пас от Алберто Морено на границата на наказателното поле и с мигновено обръщане простреля вратаря Дарлоу.

След ранния гол "мърсисайдци" без особени трудности владееха инициативата, като не даваха никаква възможност на съперника да застраши вратата на Миньоле. Единствената по-сериозна ситуация дори не завърши с удар, а със сблъсък между Айозе Перес и Рандал, след който "свраките" поискаха дузпа, но не я получиха.

В 30-ата минута Ливърпул удвои резултата с впечатляващ втори гол. Морено проби отляво и намери на границата на наказателното поле Лалана, който с брилянтен фалцов удар намери горния десен ъгъл на Дарлоу.

Малко след това "мърсисайдци" имаха заслужени претенции за дузпа, след като Пол Дъмет спря с ръка центриране отдясно, но реферът Мартин Аткинсън не посочи бялата точка, макар да имаше основания.

В крайна сметка Ливърпул се оттегли на почивката с два гола аванс, след като реализира единствените си два точки удара през първата част. Нюкясъл пък така и не успя да създаде сносно положение пред вратата на съперника.

Веднага след почивката обаче "свраките" от нищото успяха да се върнат в мача. Анита центрира отдясно, вратарят на Ливърпул Миньоле излезе неразчетено и се размина с топката, а Папис Сисе я вкара с глава в опразнената врата.

При следващата атака Нюкясъл дори бе близо до изравнителен гол. Сисе се измъкна от защитата на домакините, но точно преди да нанесе своя удар бе блокиран, а впоследствие добавката на Таунзенд мина високо над вратата. В 59-ата минута гол на Фирмино не бе зачетен справедливо заради положение на засада.

Съдията Аткинсън подмина нова много спорна ситуация нарушение срещу Стъридж в наказателното поле, при която можеше да се посочи бялата точка.

Малко след това Нюкясъл шокиращо стигна до втори гол и заличи преднината на домакините. Избита топка след центриране попадна на крака на Колбак, който стреля, а рикошет в Деян Ловрен не остави шанс на Миньоле - 2:2.

Докрая на мача пред вратата на Нюкясъл завря, но Ливърпул не успя да стигне до победен гол. Така с равенството "свраките" се изравниха по точки с градския си съперник Съндърланд точно под чертата на изпадащите, но имат два мача повече.

Ливърпул - Нюкясъл 2:2