Суонзи напляска хлапетата на Ливърпул с 3:1 и официално си гарантира оцеляването във английския елит. "Мърсисайдци" излязоха с детската градина на стадион "Либърти" заради предстоящия реванш от полуфиналите на Лига Европа срещу Виляреал в четвъртък.

Неопитният състав на Юрген Клоп не можа да се противопостави на Суонзи и бе надигран по всички параграфи, а намесите на Дани Уорд през пръвата част предотвратиха по-голяма загуба. Най-силният за "лебедите" Аднре Аю заби два гола във вратата на Ливърпул, а между тях Джак Корк вкара с брилянтно изпълнение от двайсетина метра. За гостите отбеляза резервата Кристиан Бентеке

Ливърпул счупи рекорда за най-млад титулярен състав във Висшата лига. Средната възраст на футболистите, които излязоха на терена при гостуването на Суонзи, бе 23 години и 218 дни. Дебют за Ливърпул във Висшата лига направиха 18-годишният испански халф Педро Чиривея и 19-годишният Камерън Бранаган, който се появи като резерва в хода на мача.

Още в самото начало си пролича несигурност в младия състав на Юрген Клоп и домакините поеха инициативата. "Мърсисайдци" се бранеха добре, но имаха доста брак в изнасянето на топката, което им донесе някои опасни моменти пред тяхната врата.

В 12-ата минута Аднре Аю свали топката за Гилфи Сигурдсон, който стреля от границата на наказателното поле, но Уорд спаси. Секунди по-късно Аю отново проби защитата на "мърсисайдци", но ударът му минаха високо над вратата.

В 20-ата минута нова силна контра изведе Аю на отлична позиция и само навременният шпагат на Ловрен спаси положението. При последвалия корнер обаче гостите капитулираха. Сигурдсон центрира остро и този път Аю безпощадно заби топката в мрежата за 1:0.

След гола Суонзи пое изцяло контрола на мача и дори тръгна още по-мощно в атака. Вратарят на Ливърпул Дани Уорд извади страхотен рефлекс и с крак изби удар на Джак Корк. При следващата атака Джорди Амат направи невероятен пропуск, след като от няколко метра във вратарското поле стреля с глава над вратата.

Уорд изби нов опасен шут към своята врата, този път на Джеферсън Монтеро. В крайна сметка натискът на Суонзи даде резултат - в 33-ата минута Джак Корк се пребори за топката, напредна необезпокояван и с брилянтен фалцов удар от дъгата не остави никакъв шанс на Уорд - 2:0.

Едва в 36-ата мнута "мърсисайдци" стигнаха до първото си по-сериозно положение. Даниел Стъридж получи топката на скорост в наказателното поле и опита прехвърлящ удар, който мина покрай вратата. Малко след това и Коутиньо показа, че е на терена с мощен далечен шут, но не намери целта.

След почивката Клоп направи промени и вкара живец в играта на Ливърпул. В 58-ата минута защитникът на домакините Нийл Тейлър едва не си отбеляза автогол след центриране отляво, при което влезлият като резерва нападател Кристиан Бентеке имаше претенции за дузпа.

Малко по-активната на игра на Ливърпул все пак си каза думата и гостите намалиха резултата. При центриране от корнер Бентеке се измъкна от пазача си с глава прати топката в мрежата.

Надеждите на "мърсисайдци" обаче траяха твърде кратко. Само две минути по-късно най-добрият в мача за домакините Андре Аю нанесе нов съкрушителен удар от точката за дузпа.

В 76-ата минута Ливърпул окончателно рухна, след като остана с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на защитника Брад Смит. До края на мача Суонзи доигра мача без напрежение и заслужено спечели трите точки

Суонзи - Ливърпул 3:1