Ливърпул стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Уест Бромич в последния кръг от сезона във Висшата лига. "Мърсисайдци" играха без всичките си основни футболисти, които получиха почивката за предстоящия финал в сряда срещу Севиля в Лига Европа.

Домакините от Уест Бром поведоха с ранен гол на Рондон, а Ливърпул изравни чрез Джордан Айб в 23-ата минута. Резултатът не промени мястото в класирането и "мърсисайдци" финишираха сезона на осмото място.

Както се очакваше преди двубоя, мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп подмени изцяло състава от мача с Челси (1:1) през седмицата. Днешното гостуване на "Дъ Хоутърнс" германецът направи цели 11 промени.

В началото двата отбора имаха доста брак в играта. Ливърпул се опита да овладее средата на терена, но често губеше топката в половината на съперника и трудно организираше атаки.

Уест Бромич пък използва още първата си възможност, за да открие резултата. В 13-ата минута Соломон Рондон се измъкна от защитата на домакините в наказателното поле и с диагонален удар по земя мушна топката под плонжа на Адам Богдан.

"Мърсисайдци" отговориха доста вяло на предизвикателството. Кристиан Бентеке и Шей Оджо пропиляха добри възможности за гол с лоши изпълнения.

Все пак Ливърпул успя да изравни след блестящ индивидуален рейд на Джордан Айб, който пробяха над 50 метра по фланга, нахлу в наказателното поле и простреля Фостър за 1:1.

Любопитното е, че Джордан Айб е голайстор №17 за Ливърпул през този сезон. Така "мърсисайдци" изравниха клубния си рекорд - за последно толкова много футболисти, вкарали попадения в рамките на една кампания, е имало преди повече от век - първенството 1911/12.

Добро впечатление в младата на команда на Юрген Клоп направиха Камерън Бранаган и Кевин Стюърт. След почивката Ливърпул продължи да владее повече топката, но отново Шей Оджо пропусна да материализира предимството на гостите.

В хода на второто полувреме в игра се появи Дани Ингс, за първи път от октомври миналата година, когато се контузи тежко. Като резерва влезе и капитанът Джордан Хендерсън, което означава, че ще започне финала срещу Севиля в сряда.

В последните минути дебют за Ливърпул (19-и за този сезон) направи още един младок - испанецът Серхи Канос, който досега игра под наем във втородивизионния Брентфорд.

В крайна сметка Ливърпул не успя да намери път към вратата на Уест Бромич за втори път и си тръгна от "Дъ Хоутърнс" само с точка, завършвайки сезон 2015/16 на осмо място в класирането на Висшата лига.

Уест Бромич - Ливърпул 1:1