Тотнъм и Ливърпул играят в дерби мач от третия кръг на английската Висша лига. "Мърсисайдци" трябва да надигнат глава след разочароващата загуба 0:2 от новака Бърнли в миналия кръг.

Изненадващо в състава на гостите започва бразилския плеймейкър Фелипе Коутиньо, за когото се твърдеше, че няма да играе, тъй като не е възстановен от контузия. Ето и съставите на двата отбора:

"Мърсисайдци" трябва да надигнат глава след разочароващата загуба 0:2 от новака Бърнли в миналия кръг.

Тотнъм - Ливърпул 1:1

0:1 Милнър 43-дузпа

1:1 Роуз 72

Тотнъм: Ворм, Уокър, Алдевайрелд, Фертонген, Роуз, Дайър, Уаняма, Ламела, Ериксен, Али, Кейн

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Ловрен, Матип, Милнър, Лалана, Хендерсън, Вайналдум, Мане, Коутиньо, Фирмино

Проследете мача на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача

5' Невероятен пропуск за Ливърпул! Коутиньо получи чудесна топката на няколко метра пред вратата и стреля по земя, но Мишел Ворм спаси с крак и след това закова топката пред голлинията

6' Опасен удар на Ериксен от фаул! Миньоле се намесва сигурно

8' Взривно начало на мача - двата отбора рискуват с атаки от първите минути

13' Опасна атака на Тотнъм завърши с шут на Али от границата на наказателното поле, който мина малко над вратата

18' Опит за далечен изстрел на Коутиньо към вратата на домакините, но далеч в аут - лошо изпълнение на бразилската звезда на Ливърпул

20' Ливърпул изнесе играта в половината на съперника

23' Вратарят на Тотнъм Мишел Ворм направи две впечатляващи намеси, избивайки топката от краката на излезлия сам срещу него Садио Мане

24' Ливърпул претендира за дузпа! Жоел Матип бе задържан с ръце и съборен в наказателното поле, но реферът Боби Мадли подмина ситуацията

26' Коутиньо стреля от малък ъгъл, Ворм отново се спасява без напрежение

28' Принудителна смяна в състава на Тотнъм. Кайл Уокър напуска терена контузен. На негово място мениджърът Маурисио Почетино смело пуска централния нападател Винсент Янсен. Така в средата на терена ще заиграе Деле Али, а Хари Кейн ще действа зад нападателя

29' Жълт картон за Дани Роуз от Тотнъм

32' Сега Тотнъм протестира за дузпа! Матип задържа Янсен в наказателното поле, но отново не последва съдийски сигнал от Боби Мадли

33' Жълт картон за Садио Мане от Ливърпул

42' ДУЗПА ЗА ЛИВЪРПУЛ!!! Роберто Фирмино нахлу отляво в наказателното поле и бе повален от Ерик Ламела, а Боби Мадли отсъди наказателен удар

43' ГООООООЛЛЛЛ!!! Джеймс Милнър бележи от бялата точка и дава аванс на Ливърпул в самия край на първото полувреме

45'+1 Жълт картон за Фелипе Коутиньо от Ливърпул

45'+3 Край на първото полувреме

46' Начало на второто полувреме

47' Опасен удар на Вайналдум профуча над вратата на Ворм

53' Ливърпул натисна съперника в неговата половина, Мишел Ворм продължава със стабилните намеси на вратата на Тотнъм

56' Мане вкара втори гол за Ливърпул, но попадението не бе зачетено заради засада на Адам Лалана, който даде головия пас

62' Първи голям шанс за Тотнъм след почивката! Ериксен получи топката на границата на наказателното поле и стреля от движение, но топката профуча малко над вратата

63' Жълт картон за Деян Ловрен от Ливърпул

64' Фалцов удар на Ламела от малък ъгъл, Миньоле избива в корнер. След центрирането Алдервайрелд стреля с глава, но отново белгийският страж на "мърсисайдци" спасява

69' Смяна в състава на Ливърпул - Дивок Ориги заменя Фелипе Коутиньо

72' ГООООООООЛЛЛЛ!!!! Тотнъм изравнява! Включилият се в атака ляв бек на Дани Роуз получи топката отляво в наказателното поле и с точен удар от движение опъна мрежата на "мърсисайдци"

84' Алдервайрелд стреля с глава след корнер, но над вратата

90' Голям шанс за Ливърпул! Вайналдум стреля опасно, топката рикошира в защитник на Тотнъм и Мишел Ворм я улови.

90+4 Край на мача! Тотнъм и Ливърпул поделят точките след равенство 1:1