Тотнъм и Ливърпул не успяха да се излъжат и завършиха с равенство 1:1 в люто дерби от третия кръг на Висшата лига. Двата отбора изиграха силен мач на "Уайт Харт Лейн", с много високо темпо и напрежение пред двете врати.

В края на първото полувреме Джеймс Милнър даде преднина на "мърсисайдци" с гол от дузпа за нарушение срещу Роберто Фирмино. След почивката "шпорите" се хвърлиха в атака за изравнителен гол и двайсетина минути преди края левият бек Дани Роуз успя да донесе точката на лондончани.

Интригуващият двубой на "Уайт Харт Лейн" започна ударно, като и двата отбора се хвърлиха в атака от самото начало. Още в 5-ата минута Ливърпул направи невероятен пропуск.

Фелипе Коутиньо получи чудесна топката на няколко метра пред вратата и засече топката по земя, но Мишел Ворм спаси с крак и след това закова топката пред голлинията.

Малко след това домакините отговориха с опасен удар на Ериксен от фаул, който обаче бе отразен от вратаря на "мърсисайдци" Симон Миньоле. Последваха няколко далечни удари пред двете врати, но Деле Али и Коутиньо бяха далеч от целта.

В средата на полувремето Ливърпул изнесе играта в половината на съперника. Вратарят на лондончани Мишел Ворм направи две впечатляващи намеси, избивайки топката от краката на излезлия сам срещу него Садио Мане.

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино бе принуден да направи смяна. Десният бек Кайл Уокър напуска терена контузен. На негово място аржентинският треньор смело пусна централния нападател Винсент Янсен. Така в средата на терена заигра Деле Али, а Хари Кейн застана зад нападателя

Последваха две спорни ситуации за дузпа пред двете врати. Първо Жоел Матип бе задържан с ръце и съборен в наказателното поле, но реферът Боби Мадли подмина ситуацията. След това пък Матип задържа Винсент Янсен в наказателното поле, но отново не последва съдийски сигнал от съдията.

В 42-ата минута все пак Боби Марли отсъди дузпа в полза на Ливърпул.  Роберто Фирмино нахлу отляво в наказателното поле и бе повален от Ерик Ламела, а реферът отсъди наказателен удар. Джеймс Милнър отбеляза от бялата точка и даде аванс на "мърсисайдци" в самия край на първото полувреме.

След почивката продължи инерцията си от края на първата част и натисна съперника. Вратарят на "шпорите" Мишел Ворм обаче продължи със стабилните си намеси и предотврати опасностите. В 56-ата минута гол на Мане не бе зачетен заради тънка засада на Адам Лалана. След час игра Тотнъм заигра по-агресивно в търсене на изравнителен гол.

В 62-ата минута Ериксен намери топката на границата на наказателното поле и стреля от движение, но топката профуча малко над вратата
Малко след това фалцов удар на Ламела от малък ъгъл бе избит от Миньоле. При последвалия корнер Алдервайрелд стреля с глава, но отново белгийският страж на "мърсисайдци" спаси.

В 72-ата минута напъните на Тотнъм все пак дадоха резултат. Включилият се в атака ляв бек на Дани Роуз получи избита топка отляво в наказателното поле и с точен удар от движение опъна мрежата на "мърсисайдци".

В последните минута Ливърпул можеше да стигне го победата, но два пъти изпусна удобни възможности. Вайналдум стреля опасно, топката рикошира в защитник на Тотнъм и Мишел Ворм я улови. Секунди след това Алдервайрелд изби топката точно преди Лалана да нанесе завършващ удар от десетина метра пред вратата.

В крайна сметка резултатът остана не променен и двата отбора поделиха точките. Тотнъм продължава без загуба след три изиграни мача във Висшата лига с актив от 5 точки, а Ливърпул събра 4.

Тотнъм - Ливърпул 1:1

0:1 Милнър 43-дузпа
1:1 Роуз 72

Тотнъм: Ворм, Уокър (28 - Янсен), Алдевайрелд, Фертонген, Роуз, Дайър, Уаняма, Ламела, Ериксен (90 - Уинкс), Али, Кейн (83 - Онома)

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Ловрен, Матип, Милнър, Лалана (90 - Стюърт), Хендерсън, Вайналдум, Мане (88 - Стъридж), Коутиньо (69 - Ориги), Фирмино

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xIwadeP93Ww" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>