С голяма доза късмет Саутхямптън секна убийствената форма на Ливърпул с равенство 0:0 на своя стадион "Сейнт Мерис". "Мърсисайдци" направиха куп пропуски в мача, най-вече през втророто полувреме и си тригнаха само с точката от южния бряг. Големият грешник се оказа Роберто Фирмино, който не можа да вкара очи в очи с вратаря Фрейзър Форстър.

След грешната стъпка тимът на Юрген Клоп вече не е едноличен лидер . Ливърпул вече дели първото място с Манчестър Сити с по 27 точки. При победа утре обаче на Челси над Мидълзбро "сините" от Лондон ще оглавят класирането с 28.

Очаквано Ливърпул започна по-силно двубоя, но домакините стояха много добре подредени в своята половина. Натискът на гостите обаче не трая дълго и постепенно "светците" изравниха играта.

Чистите голови положения липсваха, като доста битка падна в средата на терена. Саутхямптън разчиташе предимно на центрирания, които обаче рядко стигаха до централния нападател Чарли Остин.

Най-интригуващият момент през първата част дойде в 28-ата минута, когато Ливърпул бе много близо до откриване на резултата. Садио Мане можеше да накаже бившите си съотборници с хубав фалцов удар, но Фрейзър Форстър прояви чудесен рефлекс и изби в корнер.

Към края на полувремето домакините допуснаха някои индивидуални грешки, които можеха да костват гол във вратата на Форстър. Отново Мане нахлу в наказателното поле, но точно преди да нанесе своя удар бе блокиран от Върджил ван Дайк.

След почивката силните минути на "мърсисайдци" от края на първото полувреме продължиха. Роберто Фирмино имаше претенции за дузпа, след като бе дръпнат за фланелката от Ван Дайк на самата граница на наказателното поле, но реферът Марк Клатънбърг подмина ситуацията.

При следвща атака Фелипе Коутиньо бе изведен сам в наказателното поле, но хлъзгавата топка му избяга и бразилецът нескопосано я прати далеч от вратата. Малко след това Жоел Матип на два пъти се размина на косъм с гола след центрирания от статични положения. Саутхямптън отговори с удар с глава на Остин, който надскочи "мърсисайдската" защита, но не намери вратата.

В 65-ата минута Ливърпул изпусна най-чистото си положение досега в мача. Роберто Фирмино се измъкна сам срещу вратаря Форстър, но шокиращо стреля покрай вратата.

В 80-ата минута и Натаниел Клайн продължи серията пропуски, след като с глава отблизо не можа да намери целта. Секунди след това Форстър изби мощен шут на Фирмино.

В крайна сметка Саутхямптън не се пречупи и успя да отмъкне точка от фаворита Ливърпул.

Саутхямптън - Ливърпул 0:0

Саутхямптън: Форстър, Соарес, Фонте, Ван Дайк, Бертранд, Дейвис, Ромеу, Хойберг (78 - Рийд), Буфал (66 - Лонг), Редмънд, Остин (75 - Родригес)

Ливърпул: Кариус, Клайн, Матип, Ловрен, Милнър, Вайналдум, Хендерсън, Джан (78 - Стъридж), Мане (90 - Ориги), Коутиньо, Фирмино

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Z3OxfRmRfLk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>