Ливърпул загуби с 0:1 гостуването си на Саутхемптън в първи мач от полуфиналите на Купата на Лигата в Англия. “Червените” можеха да отпишат шансовете си за класиране на финала, но голмайсторът на “светците” Нейтън Редмънд удари греда в края.

Така Ливърпул ще трябва да наваксат само един гол при реванша на “Анфийлд” на 25 януари. Вчера Манчестър Юнайтед направи сериозна крачка към финала, след като победи у дома Хъл Сити с 2:0.

Двата отбора започнаха мача с открита игра, като още в 18-та минута Фрейзър Форстър изби силен удар на Фирмино. Последваха две опасности пред вратата на Ливърпул, като и в двете беше замесен Нейтън Редмънд.

Така се стигна до 20-та минута, когато Джей Родригес пусна хубав пас към Редмънд, който преодоля най-после Кариус и направи 1:0 за домакините. До края на полувремето “червените” не спираха да нападат, но не стигнаха до сериозни положение пред вратата на домакините.

За сметка на това в 43-та минута Редмънд стреля мощно от десетина метра, но Кариус показа страхотен рефлекс и изби.

Така на полувремето Ливърпул изоставаше в резултата, нещо което се беше случвало само 4 пъти в последните 26 мача във всички турнири този сезон.

След почивката Юрген Клоп потърси промяна и пусна в игра Филипе Коутиньо, който не бе играл от 7 седмици заради контузии. Бразилецът раздвижи играта на Ливърпул, но пък домакините се бранеха по страхотен начин.

На отсрещната врата сантиметри разделиха Редмънд от втори гол. Крилото на Саутхемптън копна много технично топката над Клаван, който само изгледа как тя тръгва застрашително към голлинията. Кълбото се отклони леко от гредата, а след това Ловрен изчисти.

Саутхемптън - Ливърпул 1:0

1:0 Нейтън Редмънд 20’

Саутхемптън: Форстър, Седрик, Йошида, Ван Дайк, Бертранд, Класи (73 - Хьойберг), Ромеу, Дейвис, Тадич, Редмънд, Родригес (82 - Лонг)

Ливърпул: Кариус, Клайн, Ловрен, Клаван, Милнър, Лукас, Джан, Вайналдум (62 - Коутиньо), Лалана, Фирмино (83 - Ориги), Стъридж