Лестър Сити се събуди от зимния си сън и го отнесе Ливърпул - 3:1 за “лисиците” в първия мач на тима без Клаудио Раниери. Шампионът на Англия от миналия сезон спря серията си от 637 минути без гол. От началото на 2017 година “лисиците” не бяха вкарвали гол, а само в първите 60 минути тази вечер нанизаха три.

Джейми Варди и Дани Дринкуотър с феноменално изпълнение дадоха аванс на Лестър през първото полувреме, а Варди довърши Ливърпул с трети гол в началото на второто. Филипе Коутиньо спаси честта за “червените”.

Моментът на вечерта дойде в 65-та минута на двубоя, когато феновете на “Кинг Пауър” изпратиха с овации Клаудио Раниери, уволнен изненадващо през седмицата. Неговият помощник Крейг Шекспир пък дебютира като мениджър с прекрасен успех.

Загубата остави Ливърпул извън топ 4. Тимът на Юрген Клоп е пети с 49 точки, с една по-малко от четвъртия Арсенал. Лестър е 15-ти с 24.

След равностойно начало на срещата феновете на “Кинг Пауър” изригнаха в 28-та минута. Марк Олбрайтън пусна страхотен пас към Дейми Варди, който надбяга Лукас Лейва и останал сам срещу Симон Миньоле вкара без проблеми - 1:0 за Лестър.

В 39-та минута “лисиците” пак надхитриха гостите. При една изчистена топка от защитник на Ливърпул Дани Дрикуотър дебнеше на границата на наказателното поле. Халфът намери кълбото с мощно воле, което остави на място Миньоле - 2:0. Това бе първи гол на Дринкуотър от 288 дни насам.

Така Лестър водеше на почивката за едва 6-ти път от началото на сезона, като в 5 от случаите “лисиците” печелиха срещите си. В 60-та минута задачата на домакините стана още по-лесна. Кристиан Фукс центрира от лявото крило, а Джейми Варди с глава направи 3:0. Това бе 5-ти гол в 3 мача срещу Ливърпул за Варди.

В 68-та минута Ливърпул опита да се върне в мача с гол на Коутиньо. Емре Джан проби към наказателното поле и подаде на бразилеца, който с техничен удар преодоля Каспер Шмайхел. Малко след това Шмайхел отрази удар на Дивок Ориги, а в ответната атака Дринкуотър стреля над гредата.

Лестър Сити - Ливърпул 3:1

1:0 Джейми Варди 28’

2:0 Дани Дринкуотър 39’

3:0 Джейми Варди 60’

3:1 Филипе Коутиньо 68’

Лестър: Шмайхел, Симсън, Морган, Хут, Фукс, Дринкуотър, Ндиди, Махрез (80 - Грей), Оказаки (69 - Амартей), Олбрайтън, Варди

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Матип, Лукас (84 - Уудбърн), Милнър, Лалана (66 - Ориги), Джан, Вайналдум, Мане (66 - Морено), Коутиньо, Фирмино