Рекордната покупка на Ливърпул Мохамед Салах дебютира с гол за новия си отбор. Египтянинът игра само през първото полувреме, но вкара изравнителното попадение за 1:1. При този резултат приключи втората контрола на “червените”.

Голът падна в заключителните секунди на първата част, когато Ливърпул изгради прекрасна контраатака и в ситуация двама на един Роберто Фирмино подаде на Салах, който на празна врата нямаше как да сбърка.

Иначе Алекс Гибей бе дал аванс за Уигън в началото на срещата. През второто полувреме “червените” създадоха още няколко много добри положения, но до нов гол не успяха да стигнат. Деян Ловрен пък удари гледа след удар с глава.

В игра за първи път в подготовката се включиха още Филипе Коутиньо, Адам Лалана, Симон Миньоле, Деян Ловрен и Дивок Ориги. На полувремето мениджърът на "червените" Юрген Клоп пусна изцяло нов отбор на терена, което заедно с изсипалия се дъжд, даде отражение на играта.

Съставът на Ливърпул: Миньоле, Александър-Арнолд, Клаван, Матип, Фланаган, Лалана, Уудбърн, Вайналдум, Салах, Кутиньо, Фирмино (Ориги, Милнър, Соланке, Гомес, Ловрен, Чиривела, Стъридж, Груич, Хендерсън, Кариус, Стюърт)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/bk8MWxpvuTM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>