Ливърпул победи Лестър с 2:1 и спечели приятелския турнир "Премиър Лийг Ейша Трофи" в който и двата тима участваха и който се проведе в Хонконг.

И трите попадения паднаха преди почивката, като "мъсисайдци" съумяха да постигнат пълен обрат в срещата.

Срещата се игра пред повече от 40 хиляди души, а "червените" започнаха силно и създадоха няколко опасни атаки.

Въпреки това обаче техният противник откри резултата след гол на Слимани в 12-ата минута.

Алжирският нападател засече прекасно центриране на Фукс в наказателното поле с глава и не остави шансове на противниковия страж да реагира.

Новото попълнение на Ливърпул Мохамед Салах съумя да изравни в 20-ата минута на срещата, след като също с глава успя да засече центриране на Коутиньо и така върна тима си в мача.

Само минута преди края на полувремето самият Коутиньо се разписа и направи обрата в срещата пълен.

Той отправи страхотен удар от границата на наказателното поле и така даде аванс на тима си в резултата.

През второто полувреме и двата тима създадоха положения, но в крайна сметка не паднаха повече голове.

ЛИВЪРПУЛ - ЛЕСТЪР 2:1
0:1 - Слимани (12)
1:1 - Салах (20)
2:1 - Коутиньо (44)