Лестър изхвърли Ливърпул от турнира за Купата на Лигата, след като постигна успех с 2:0 в среща от 3-ия кръг на надпреварата.

Съвсем логично двамата наставници бяха заложили на доста резерви, но личаха и силни асове в техните състави.

За гостите титуляри бяха доста играчи, които рядко получават шанс за изява, но впечатление направи и присъствието на Хендерсън и Коутиньо сред стартовите единадесет.

Това обаче не помогна на "червените", които изиграха доста ялов мач и отпаднаха рано от турнира.

Оказаки даде аванс на домакините в 65-ата минута, а в 78-ата Юлоа сложи край на спора с втори гол.

Това е пореден мач за Ливърпул без победа.

Началото на срещата бе доста бавно и нито един от двата тима не показа агресивна игра от първата минута.

Още в 6-ата минута обаче все пак гостите създадоха добър шанс и Чембърлейн намери Робъртсън в наказателното поле, но бранителят така и не успя да уцели вратата от 5-6 метра и прати топката в аут.

Минути след това Коутиньо отправи доста анемичен удар, който стражът на противника спаси лесно.

През следващите минути головите ситуации пред двете врати липсваха и темпото отново стана доста бавно.

В 27-ата минута удар на Соланке бе блокиран от Морган, а след това топката попадна в Робъртсън, който за втори път не успя да намери вратата от добра позиция.

До почивката гостите имаха още една ситуация, но Коутиньо отправи доста калпав удар от фаул.

Второто полувреме отново започна на бавни обороти и през първите минути от него головите положения тотално липсваха, макар че Грей можеше да застраши противниковата врата в началото на частта.

Домакините все пак се окопитиха и успяха да накажат своя противник чрез Оказаки в 65-ата минута.

Ибора насочи една центрирана топка към азиатеца, който с удар около границата на наказателното поле реализира.

В 78-ата минута Слимани удвои и уби всякаква интрига в мача, след като с прекрасен удар преди границата на наказателното поле прати топката в далечния ъгъл.