Ливърпул изненадващо не успя да победи Спартак Москва и продължава без победа в груповата фаза на Шампионската лига. "Мърсисайдци" ситгнаха само до равенство 1:1 при гостуването си на "Откритие арена".

Храбрите руснаци с нашия национал Ивелин Попов в състава дори успяха да открият резултата с гол от фаул на Фернандо в средата на първата част. Още преди почивката обаче Фелипе Коутньо изравни след страхотно взаимодействие със Садио Мане и клиничен нисък изстрел в далечния ъгъл на вратаря.

В края на мача Ливърпул можеше да стигне до победата, но пропуски на резервата Даниел Стъридж и Мохамед Салах лишиха отбора от трите точки.

Попето положи доста усилия в мача, макар да не му се удаде възможност за гол. Нашият изкара 82 минути на терена, преди да получи травма и да напусне принудително. При този резултат Ливърпул и Спартак делят второто място с по 2 точки, а начело излезе Севиля с 4 след успеха 3:0 над Марибор.

Ливърпул нямаше право на грешка, след като не успя да спечели двубоя с другия фаворит в групата Севилия (2:2). Треньорът Юрген Клоп пусна най-доброто, с което разполага в момента. Фелипе Коутиньо бе изтеглен в средата на терена, а в предни позиции действаше триото Фирмино-Мане-Салах.

Срещу тях италианският стратег на Спартак Масимо Карера противопостави схема 3-4-2-1. Макар аутсайдери на хартия московчани действаха много агресивно, с опасни контри. Ивелин Попов се стара доста, но така и не получи удобна възможност за порази вратата на Ливърпул.

Началните минути бяха равностойни, като и двата отбора наложиха бързо темпо, със здрава битка в средата на терена. С няколко остри центрирания "мърсисайдци" успяха да създадат повече напрежение пред противниковата врата. В 11-ата минута десният бек на гостите Трент Александър-Арнолд получи топката на добра позиция отдясно в атака и стреля по диагонала, но не намери целта.

Към средата на полувремето домакините събраха самочувствие и погледнаха по-сериозно към вратата на съперника. В 23-ата минута Спартак се възползва отлично от първия си сериозен шанс. Фернандо завъртя топката от фаул на около 23-24 метра и простреля вратаря Кариус за 1:0.

Ливърпул реагира мигновено с голова атака, но попадението на Садио Мане не бе зачетено зараид засада. В 28-ата вратарят на руснаците Ребров спаси далечен удар на сенегалеца, който бе най-активен в предни позиции за английския отбор.

В 31-ата минута "мърсисайдци" все пак стигнаха до изравняване. Коутиньо и Мане направиха брилянтно двойно подаване, след което бразилецът излезе сам срещу вратаря и хладнокръвно заби топката в далечния ъгъл на безпомощния Ребров 1:1. Малко след това Фирмино можеше да направи обрата, но стреля пряво във вратаря.

След почивката двата отбора продължиха с бързата и остра игра, но головите ситуации понамаляха. В 54-ата минута Ребров спаси пряк свободен удар на Коутиньо. Малко след това московчани издебнаха съперника на контра, при която Ешченко отправи хубав диагонален удар, но Кариус избив в корнер.

В средата на втората част имаше дълго прекъсване заради контузия на вратаря на Спартак Ребров, който след сблъсък със Салах бе принудително заменен от Селихов. Тази пауза малко секна устрема на двата отбора, които с наближаването на последния съдийски сигнал повече гледаха да не сбъркат фатално в защита. В 83-ата минута Ивелин Попов получи разтежение и също бе сменен.

Ливърпул все пак опита финален натиск в търсене на победния гол, но Спартак се отбраняваше безпогрешно. Последните минути се оказаха голяма драма. Малко преди края на редовното време "мърсисайдци" все пак пробиха руския бетон, но резервата Даниел Стъридж направи фрапантен пропуск от 7-8 метра сам срещу вратаря.

В добавеното време от 8 минути Салах засече остро центриране с глава, но Салихов изби и опази вратата си. В крайна сметка Спартак не се даде и докопа точката срещу именития си съперник.

Спартак Москва - Ливърпул 1:1

1:0 Фернандо 23
1:1 Коутиньо 31

Спартак: Ребров (68 - Селихов), Ешченко, Ташчъ, Кутепов, Бокети, Джикия, Самедов (90 - Роча), Фернандо, Пашалич, Попов (84 - Мелгарехо), Луис Адриано

Ливърпул: Кариус, Александър-Арнолд, Матип, Ловрен, Морено, Джан (73 - Вайналдум), Хендерсън, Коутиньо, Салах, Мане (70 - Стъридж), Фирмино

Стадион: "Откритие арена", Москва
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/hUEFltJrX1c" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>