Ливърпул продължава с колебливото си представяне, след като врътна реми 1:1 при визитата си на Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк".

Гостите започнаха мача по-добре и стигнаха първи до попадение чрез Коутиньо, който бе точен в 29-ата минута.

Все пак обаче Хоселу изравни за домакините в 36-ата и възстанови статуквото.

Гостуващият тим имаше чисти ситуации с които можеше да стигне до нови попадения и да се добере до трите точки, но в крайна сметка нямаше достатъчно спортен шанс.

Мачът бе по-специален за Рафа Бенитес, който успя да постигне големи успехи начело на "мърсисайдци".

Това е второ поредно реми за Ливърпул, след като  Шампионската лига отборът врътна равенство срещу Спартак Москва.

Отборът без съмнение е в криза, след като има само една победа в последните си седем мача от всички турнири.

Срещата започна с добро темпо, но въпреки това двата тима не създадоха толкова чисти положения през първите минути.

В 19-ата минута Йедлин направи решителна намеса за неговия тим, след като не позволи на Салах да насочи топката във вратата на тима му при една ситуация в която египтянинът бе на позиция да стреля от доста добра позиция.

Малко след това се създаде напрежение в наказателното поле на гостите и като по чудо те не стигнаха до гол.

В ситуацията Ловрен отправи удар от малкото наказателно поле, но топката бе блокирана, а след това Мане стреля встрани вратата.

Все пак обаче гостите стигнаха до попадение след удар на Коутиньо от далечна дистанция в 29-ата минута.

Това бе логичен изход на създалата се ситуация на терена, тъй като именно "мърсисайдци" бяха тимът, който контролираше събитията на терена.

В 36-ата минута обаче Хоселу изравни, след като бе изведен от Шелви сам срещу вратаря.

Първоначално неговият опит да стреля, а Матип опита да избие кълбото, но след това тя рикошира в крака на испанеца и в крайна сметка влезе във вратата.

Точно пет минути след почивката гостите имаха два големи шанса да поведат отново в резултата.

Кларк не успя да изчисти добре една топка и тя попадна в Стъридж, но неговият удар бе отразен от Елиът, но след това и Салах отправи удар, който премина над напречната греда.

В 58-ата минута Гомес извърши много грубо нарушение срещу Атсу и играчите на Нюкасъл го приканиха да покаже червен картон, но в крайна сметка той даде само жълт.

Само няколко минути след това Стъридж имаше шанс да вкара от близка дистанция, но Елиът успя да се справи и да осуети опасността.

До края на самия мач гостите като цяло имаха повече контрол над случващото се на терена, но пропуснаха да решат мача, след като Соланке не успя с глава да реализира в 87-ата минута. Малко след това и домакините имаха отличен шанс чрез Диаме.