Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп сподели, че тимът трябва да запази увереността си и не бива да обръща внимание на последните неуспехи.

"Ние трябва да запазим нашата увереност. Заслужавахме повече в последните мачове. Заслужаваме повече. С нетърпение очакваме предстоящите срещи.

Загубихме два мача: двубой от Купата на Лигата и от Манчестър Сити, където бяхме в намален състав. 99% от отборите биха загубили от сегашните "граждани". Защо трябва да губим увереността си?", заяви Клоп.

Припомняме, че в началото на септември Сити отнесоха Ливърпул с 5:0. "Гражданите" поведоха с попадение на Серхио Агуеро в средата на първото полувреме, а в 37-ата минута мърсисайдци останаха с човек по-малко.

Тогава Садио Мане влезе остро с високо вдигнат крак срещу вратаря на домакините Едерсон. Сенегалецът уцели с бутоните си главата на стража при опит на двамата да играят за топката. Това наложи принудителното изваждане от игра на бразилеца и поставянето на няколко шева на лицето му.