Ливърпул постигна домакинска победа с 3:0 над новака Хъдърсфийлд в среща от 10-ия кръг на Висшата лига.

Този успех бе нужен на домакините, които в последно време не успяват изобщо да оправдаят очакванията.

В 42-ата минута Салах пропусна дузпа, но в 50-ата домакините вече имаха аванс в резутата след гол на Коутиньо.

Осем минути след неговото попадение и Фирмино записа името си сред голмайсторите. В 75-ата минута и Вайналдум се разписа.

След този мач отборът от "Анфийлд" е на 6-ото място с 16 точки и е само на 3 пункта от четвъртия в таблицата.

Гостите пък са 11-и с 12 точки.

Като цяло домакините владееха повече топката, но през първия половин час почти не успяха да застрашат вратата на своя противник.

В 28-ата минута Салах имаше много добра възможност да открие резултата за домакините, но ударът му от няколко метра бе уловен от противниковия вратар.

В следващите минути головите положения липсваха, макар че "червените" имаха доста добро владение на топката.

В 41-ата минута капитанът на гостите Смит фаулира Фирмино в наказателното поле и реферът Кевин Френд нямаше друг избор освен да посочи "бялата точка".

Зад топката застана Салах и всички очакваха той да реализира, но ударът му бе избит от стража на "териерите".

След това топката попадна в краката на Хендерсън, който от шест метра я прати на сантиметри покрай страничната греда.

Второто полувреме обаче започна коренно различно за домакините и те сякаш се отпуснаха и заиграха това, което феновете им искат да виждат.

В 50-ата минута Стъридж откри резултата в полза на "червените", след като бе изведен абсолютно сам срещу вратаря и технично го прехвърли от близка дистанция.

Натискът на домакините през следващите минути бе осезаем и в 58-ата минута те стигнаха и до втори гол.

Фирмино засече с глава центриране на Милнър от корнер на близката греда и удвои.

В 63-ата минута Салах също можеше да вкара, но нацели гредата след удар от 18 метра.

В 75-ата минута Вайналдум довърши клетите териери. Салах го намери в наказателното поле и той премина като на парад през няколко противникови футболисти и след това "заши" топката в горния близък ъгъл.