Лудогорец удари с 2:0 Берое и записа важна шампионатна победа, с която свали ЦСКА от върха в класирането. Попаденията в мача забиха Марселиньо (23) и Джоди Лукоки (88).

С тази победа "орлите" от Разград събраха 27 точки и са с една повече от ЦСКА в битката за шампионската титла. Както е известно, вчера армейците се издъниха 2:2 срещу Етър във Велико Търново.

Така Лудогорец за първи път този сезон е първи, Берое остава на пета позиция със 17 пункта. Като цяло домакините контролираха мача, показаха повече футболни аргументи и в крайна сметка заслужено си взеха победата и трите точки.

Шампионите продължиха успешната си серия срещу старозагорци, като за 17 мача са записали 11 победи и 4 равенства.

По този начин Лудогорец завърши една супер успешна седмица, след като в четвъртък бе победен и Хофенхайм в групите на Лига Европа.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=0fdaba4d9a" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Домакините атакуваха повече в първите минути на мача, но не създадоха кой знае какви опасности пред вратата на беройци. Във 2-ата минута Натанаел намери Кешерю с дълъг пас, но Душан Перниш успя да улови.

Пет минути по-късно отново Натанаел центрира към Кешерю, но Иван Иванов пресече подаването, а Павел Виданов върна с глава към Душан Перниш.

Минута след това вратарят на „Берое“ се намеси страхотно след опасно центриране на Джоди Лукоки към Марселиньо.

Охене намери отлично извеждащо Карачанаков в 10-ата минута, но бе маркирана засада. В 19-ата минута Вандерсон центрира от корнер за Клаудиу Кешерю, който бе извън пеналта и засече топката от въздуха, но тя рикошира в Иван Иванов и излезе в нов ъглов удар.

Четири минути по-късно Марселиньо успя да открадне топката в пеналта на „Берое“ и реализира останал сам срещу Душан Перниш за 1:0. Последваха минути с повече владение на топката от „Берое“, но без опасности пред Хорхе Броун.

В 39-ата минута Антон Карачанаков намери Педро Еуженио, който стреля от ъгъла на пеналта по диагонала от движение, но Хорхе Броун се намеси блестящо и изби с върха на пръстите си.

В 47-ата минута Лукас Саша центрира в пеналта, където Джоди Лукоки си пое с ръка и отбеляза. Попадението обаче резонно бе отменено заради непозволената игра с ръка.

В 56-ата минута Карлос Охене намери Педро Еуженио с дълъг пас в пеналта, но португалецът не успя да отиграе по най-добрия начин и Хорхе Броун улови.

След час игра Джоди Лукоки центрира в пеналта, където Клаудиу Кешерю стреля, но Душан Перниш изби в корнер. Продължителна атака за Берое в 65-ата минута завърши с извеждащ пас на Карлос Охене към Серджиу Негрут, но румънецът не успя да достигне до топката.

В 80-ата минута Карлос Охене изведе Серджиу Негрут в пеналта. Румънецът премина през бранител и стреля от малък ъгъл, но Игор Пластун изби в корнер.

Осем минути по-късно Натанаел изведе Лукоки с перфектен пас зад гърба на отбраната и нападателят пусна топката покрай излезлия Душан Перниш за 2:0.

До края на мача двата отбора не създадоха повече сериозни голови опасности. Така „Лудогорец“ оглави класирането в Първа лига, а „Берое“ остана на петата позиция в класирането.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 2:0

1:0 Марселиньо 23

2:0 Лукоки 88

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 5. Терзиев, 32. Пластун, 6. Натанаел, 4. Сисиньо, 44. Горалски, 12. Анисе, 84. Марселиньо, 28. Кешеру, 88. Вандерсон, 92. Лукоки

БЕРОЕ: 12. Перниш, 3. Желев, 4. Като, 5. Виданов, 6. Иванов, 7. Райнов, 8. Охене, 9. Камбуров, 26. Хаджиев, 71. Карачанаков, 77. Еуженио