ЦСКА и Лудогорец врътнаха 1:1 в скандален мач, който бе дербито на кръга в "А" група.

Срещата бе от 16-ия кръг на родния шампионат и се игра на стадион "Българска армия".

Реферът Таско Тасков пък вдигна цели три червени картона по време на мача.

Той изгони от игра Мисиджан в 14-ата минута заради грубо влизане срещу Апостол Попов в глезена при закъсняла намеса. Маркиньос също получи червен картон и също директен, след като в 41-ата минута влезе много грубо с бутоните в коляното на Дяков.

Помощникът на Стойчо Младенов - неговият син Стойчо Младенов - младши, също бе изгонен.

Резултатът бе открит в 25-ата минута от Тунчев, а Ешпиньо изравни в 37-ата минута.

След тази среща ЦСКА запази аванса си от 5 точки пред Лудогорец. Отборът има 37 пункта, а разградчани са с 32.

Срещата започна с малко бавно темпо. Още в 4-ата минута домакините имаха шанс да стигнат до попадение и да открият резултата.

Карачанаков центрира от корнер, а Попов засече топката с глава на близката греда, но кълбото премина покрай вратата на Стоянов.

Гостите пък стигнаха до страхотна възможност в 8-ата минута, която бе пропиляна.

Мисиджан отправи удар от няколко метра, но Дивиш с крак спаси майсторски топката и предотврати чисто попадение.

В 14-ата минута Таско Тасков шокира гостите, след като показа директен червен картон за Мисиджан.

Холандецът закъсня с влизането си срещу Апостол Попов и много грубо го изрита и настъпи с бутоните по глезена, а реферът бе безкомпромисен в ситуацията и изгони "лалето".

В 25-ата минута ЦСКА се възползва от численото си предимство и откри резултата.

След центриране от корнер топката първоначално бе изчистена, но след това попадна в Маркиньос, който центрира перфектно за Тунчев и бранителят с глава от близка дистанция реализира. В ситуацията футболистите на Лудогорец опитаха да направят изкуствена засада, но Марселиньо не се бе изтеглил и така провали плановете на съотборниците си.

В 30-ата минута Кайсара също можеше да бъде изгонен. Той изрита без топка на земята легналия Антон Карачанаков, който бе фаулиран, като в крайна сметка реферът обаче го пожали.

В 37-ата минута Лудогорец изравни. Фабио Ешпиньо вкара прекрасен гол от фаул около дъгата и по този начин възстанови статуквото.

С техничното си изпълнение той не остави никакви шансове на Дивиш да реагира.

В 41-ата минута и двата отбора останаха с по 10 души, след като Маркиньос бе изгонен. Той влезе много грубо с бутоните в коляното на Дяков и получи директен червен картон.

Моци пък отправи далечен удар от дистанция малко преди почивката, който обаче премина покрай вратата на Дивиш.

Второто полувреме започна мудно и през първите минути от него не се стигна до абсолютно никакви ситуации.

В 56-ата минута Кайсара направи хубав пробив и видя Марселиньо около границата на наказателното поле, но последният не успя да отправи удар.

Няколко минути след това Хамза центрира перфектно в наказателното поле на ЦСКА, но бранител на домакините изчисти.

Влезлият като смяна Соарес пък се опита да си изпроси дузпа в 65-ата минута, но получи жълт картон за симулация

Таско Тасков пък изгони минута преди това помощника на Стойчо Младенов от скамейката - неговият син Стойчо Младенов - младши.

В 70-ата минута ЦСКА пропусна отличен шанс. Тунчев засече с глава едно центриране в наказателното поле, но изкара топката в аут.

Четвърт час след това Жоаким се размина на косъм с топката след центриране на Фелипе и не му достигна много малко да реализира. Малко преди края пък Ешпиньо отправи страхотен удар от воле, но топката се спря в тялото на Апостол Попов.

В последните секунди Ешпиньо можеше да изненада Дивиш от фаул, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата.

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Тунчев 25'
1:1 Ешпиньо 37'

ЦСКА: Дивиш, Тунчев, Попов, Василев, Оршулич, Сънди, Маркиньос, Рибейро, Карачанаков (60 - Соарес), Силва, Буш (79 - Жоаким)

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев, Моци, Терзиев, Кайсара, Ешпиньо, Абало (69 - М. Александров), Дяков, Марселиньо (78 - Вандерсон), Мисиджан, Хамза (62 - Анисе)