Лудогорец победи хърватския Риека с 2:1 в контролна среща, играна на градския стадион в испанския град Сан Педро де Алкантара. Отборът на Риека е на второ място във временното класиране в хърватското футболно първенство на 7 точки зад лидера Динамо Загреб.

През зимния трансферен период Риека привлече българския национален нападател Венцислав Христов от Берое, но поради контузия Христов още не се е присъединил към отбора.

Още в петата минута топката се озова в мрежата на Владислав Стоянов, но голът не бе признат заради засада. В 20-та минута българският шампион направи отлична атака, в основата на която бяха бразилецът Марселиньо и Христо Златински, който стреля от воле, но хърватският вратар изби. Топката попадна в Кишада, който стреля, но топката се отби в напречната греда.

А в 29-та минута Риека поведе в резултата след статично положение: Марко Зехович от фаул технично прехвърли стената, топката тупна пред Владислав Стоянов и се спря в долния десен ъгъл - 1:0 за Риека.

После отново гредата спаси Риека: Христо Златински центрира от ъглов удар, играч на хърватския отбор в опита си да изчиста топката игра неумело с глава, но вместо автогол топката отново се отби от гредата.

В продължението след края на първото полувреме Дани Абало бе съборен в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка румънският защитник Козмин Моци стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл - 1:1.

В 51-та минута бразилецът Марселиньо подаде отлично на влезлия на почивката словенски нападател Роман Безяк, който с удар по тревата извън наказателното поле вкара красив гол - 2:1 за Лудогорец.

В заключителните двадесетина минута хърватите бяха по-активният отбор, по-често атакуваха, но българският отбор играеше добре организирано в защита и логично последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 2:1 за Лудогорец. Следващата контрола на Лудогорец на испанска земя е в събота срещу Спартак Москва.

Лудогорец  - Риека - 2:1

0:1 Марко Весович 29

1:1 Козмин Моци 45 + 2, дузпа

2:1 Роман Безяк 51

Стартов състав на Лудогорец: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Александър Барт, Козмин Моци, Йордан Минев, Светослав Дяков, Христо Златински, Дани Абало, Марселиньо, Върджил Мисиджан, Жуниор Кишада.

През второто полувреме се появиха: Иван Чворович, Георги Терзиев, Фабио Ешпиньо, Михаил Александров, Роман Безяк, Витиня, Абел Анисе, Александър Александров, Себастиан Ернандес и Преслав Петров.