Лудогорец успя да постигне изключително важна победа с 3:1 над Литекс в едно от дербитата на кръга.

Мачът бе от 26-ия кръг на "А" група и след него "Орлите" имат вече 55 точки в класирането, като заемат лидерската позиция. Отборът е на 9 точки от ЦСКА, който утре играе с Локо София.

Ловчанлии пък са на 4-ата позиция с 44 точки.

Марс откри за "Оранжевите" още в 19-ата минута, но Кишада изравни в 38-ата минута. Моци вкара в 75-ата за обрата, а Абало добави още едно попадение секунда преди края.

Кишада обаче бе изгонен след втори жълт картон в 56-ата минута.

В 82-ата минута и гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Руменов бе изгонен след втори жълт картон.

Началните минути на мача предложиха няколко обещаващи атаки към двете врати, но нито един от двата отбора не успя да ги развие до край.

В 10-ата минута Ешпиньо не успя да си спре топката след хубаво центриране на Мисиджан и така пропиля интересен шанс за домакините.

Няколко минути след това Кишада се озова сам срещу стража на гостите, но Винисиус отби удара му към близкия ъгъл

В 19-ата минута гостите изненадващо откриха резултата след гол на Марс. Руменов отправи центриране към далечната греда, където норвежецът с хубав плонж насочи топката в мрежата на Владо Стоянов.

Десетина минути след това домакините направиха серия от невероятни пропуски. Кишада отправи удар от страхотна позиция в напречната греда, а топката отскочи към непокрития Дяков, който не успя да вкара на празна врата.

Все пак домакините изравниха в 38-ата минута след гол на Кишада. Марселиньо с едно докосване копна топката зад отбраната на гостите, а Кишада просто овладя кълбото и го промуши покрай вратаря.

Точно след почивката Мисиджан направи фрапантен пропуск. Кишада го намери на точката за дузпата, а холандецът не успя да нацели вратата от изключителна позиция.

Няколко минути след това домакините пропуснаха страхотни шансове. При първия шанс Ангуло отправи удар от наказателното поле, а Винисиус изби топката. След това Мисиджан овладя кълбото и отправи удар, но Недялков го блокира.

В 56-ата минута Лудогорец остана с 10 души на терена. Кишада пое към съблекалните, след като фаулира Асприля и получи втори жълт и червен картон.

Четвърт час по-късно Абало тръгна да излиза сам срещу вратаря, но Божиков със страхотен шпагат успя да му избие топката от краката в последния момент.

В 76-ата минута Лудогорец обърна гостите с човек по-малко, след като Моци се разписа.

Румънецът бе изпуснат при добро центриране на Кайсара и отклони топката с глава под гредата.

В 82-ата минута и Литекс остана с човек по-малко, след като Руменов получи втори жълт и червен картон заради нарушение срещу Кайсара. В 93-ата минута Анисе изведе Абало сам срещу вратаря и испанецът копна топката, за да оформи крайния резултат.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 3:1