Берое победи шампиона и лидер Лудогорец с 2:0 в мач от 27-мия кръг на А-футболна група, първа шестица.

Разградчани продължават да бъдат лидери в А група с актив от 55 точки, следвани от Локомотив (София) - 47 точки и един мач по-малко, и ЦСКА - 46 точки и също един мач по-малко.

Първото по-опасно положение в мача бе едва в 34-та минута, когато словенският нападател на Лудогорец Роман Безяк стреля коварно с т. нар. "странична ножица", вратарят на старозагорци Илко Пиргов не помръдна, но топката мина край дясната греда.

В 38-та минута домакините откриха резултата след центриране от ъглов удар и разбъркване сред защитата на гостите. Георги Костадинов свали топката с глава, тя попадна в Иво Иванов и той от три-четири метра изпрати кълбото в мрежата на Владислав Стоянов - 1:0 за Берое.

В 42-та минута Лудогорец бе много близко до изравняването: Роман Безяк центрира към Абел Анисе, който стреля с глава от непосредствена близост, но топката мина край лявата греда на Илко Пиргов.

В продължението след края на първото полувреме домакините имаха чудесна възможност да увеличат аванса си. Георги Костадинов бе изведен много добре в наказателното поле, но се забави с удара и прати топката в тялото на бранител. След това Игор Джоман също стреля от границата на наказателното поле, но топката мина край дясната греда.

В 62-та минта Атанас Зехиров, който е бивш юноша на ЦСКА, направи страхотен индивидуален пробив по десния фланг, преодоля Браян Ангуло и хвърлилия се на шпагат Александър Александров и с точен диагонален удар по тревата изпрати топката в мрежата на Владислав Стоянов - 2:0 за Берое.

В 82-та минута се получи тежък сблъсък между Михаил Александров и Веселин Пенев, който веднага бе последван от такъв между Жуниор Кейсара и Пенев. Страстите взеха връх и старши треньорът на беройци Петър Хубчев, който реагира бурно, бе изгонен. А контузията на Михаил Александров явно се оказа сериозна и нападателят на Лудогорец бе сменен от Александър Василев.

В крайна сметка последният съдийски сигнал на пловдивчанина Георги Кабаков прзвуча при резултат 2:0 за Берое.

Берое - Лудогорец 2:0

1:0 Иво Иванов (38)
2:0 Атанас Зехиров (62)

Берое: Илко Пиргов, Веселин Пенев, Георги Динков, Иво Иванов, Савио Нсереко (Крис Гади - 89), Елиаш, Игор Джоман,
Георги Костадинов (Аласан Н' Диае - 90), Салим Керкар, Атанас Зехиров, Георги Андонов (Станислав Костов - 86)

Лудогорец: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Браян Ангуло (Витиня - 69), Александър Александров, Георги Терзиев, Светослав Дяков, Вандерсон (Христо Златински - 74), Абел Анисе, Върджил Мисиджан, Михаил Александров (Александър Василев - 83), Роман Безяк