Лудогорец успя да постигне важна победа с 3:1 при визитата си на Ботев Пловдив в Коматево, като по този начин тимът събра 50 точки на върха в класирането.

"Орлите" имаха сериозни проблеми напоследък и тимът бе постигнал само 1 победа в последните си 7 визити.

Преди този мач шампионите бяха в серия от 2 поредни загуби, след като тимът загуби от Берое за първенство и от Левски за Купата на България.

Кишада вкара първите два гола за гостите, след като се разписа във 2-ата и 42-ата минути, а Вандерсон реализира в 87-ата минута за класическия резултат. Минута след това Иршак намали и оформи крайния резултат в мача.

Срещата започна отлично за гостите и още преди първата минута да е изминала Мисиджан нацели гредата след удар от движение, но все пак във 2-ата минута "Орлите" стигнаха до така търсеното попадение.

Гамаков се намеси доста нескопосано при центриране в наказателното поле и подари топката на Кишада, който отправи силен удар по диагонала и реализира.

През следващите минути гостите тотално надиграха противника си и създадоха няколко опасни атаки.

В 29-ата минута обаче Ботев пропусна невероятно положение чрез Балтанов. Той бе оставен непокрит в наказателното поле и нанесе много силен удар с глава, но топката премина встрани от дясната греда.

След няколко минути застой все пак гостите стигнаха и до второ попадение чрез Кишада, който вкара в 42-ата минута.

Христов покри засадата при паса на Кайсара към бразилеца, а след това кариоката успя да се пребори със Златков и да излезе сам срещу Стаховяк. След това задачата му стана лесна.

След почивката Ботев се опита да активизира представянето си, като в 55-ата минута след доста несериозно неразбирателство между Васев и Филипов Ботев пропиля шанс да стигне до чиста ситуация. При една добра ситуация двамата се сблъскаха в наказателното поле.

В 63-ата минута Мисиджан отправи удар от 12-13 метра, който обаче попадна право в ръцете на Стаховяк.

Ботев все пак стигна до два шанса, които пропиля с лека ръка. Първо в 80-ата минута Огнянов отправи страхотен шут от далечна дистанция, а Стоянов със сетни сили изби с дясната ръка.

След това Дрянов бе останал сам срещу вратаря, но ударът му бе меко казано плачебен.

В 81-ата минута Лудогорец нацели втора греда чрез Ангуло, който преди това направи фантастичен пробив.

Седем минути след това Вандерсон направи преднината на домакините класическа, след като останал сам срещу вратаря не сгреши.

В 88-ата минута Иршак намали и вкара почетен гол за Ботев след много красив удар от дъгата при който не остави шансове на Стоянов.

БОТЕВ - ЛУДОГОРЕЦ 1:3