Шампионът Лудогорец записа първа загуба по време на лятната си подготовка в Австрия. В третата си контрола на австрийска земя "зелените" паднаха с 0:2 от руския елитен Локомотив Москва.

Първата голова възможност беше в актива на Локомотив, а в 12-ата минута Алексей Миранчук беше изведен сам срещу Владислав Стоянов, но ударът на нападателя беше спасен от българския национал.

Четвърт час по-късно Григориев беше изведен с дълъг пас зад центъра, надигра Моци и шутира, но вратарят Стоянов отново парира удара на руснака.

Последваха няколко опасности пред вратата на московчани. В 35-ата минута Кишада изведе Александър Василев на опасна позиция в наказателното поле, но младият български футболист стреля неточно към вратата на Локомотив.

Минута по-късно последваха нови разбърквания пред вратата, пазена от Гилерме, но Марселиньо не беше съобразителен в наказателното поле на Локомотив.

В 39-ата минута руснаците поведоха чрез гол на Миранчук, който проби през центъра, напредна в наказателното поле, стреля по тревата, топката удари страничната греда и влезе в мрежата зад Владислав Стоянов.

След почивката треньорът на българския шампион Бруно Рибейро направи промени в състава, давайки шанс за изява на всички налични футболисти.

В 65-ата минута "железничарите" вкараха и втори гол чрез Петър Шкулетич, който стреля от малък ъгъл, а топката мина през краката на вратаря Георги Аргилашки.

Три минути по-късно неофициални дебюти за "зелените" направиха новите попълнения - румънецът Андрей Препелица и Джоджи Лукоки (ДР Конго).

На 7 юли Лудогорец ще играе следващата си контрола с чешкия гранд Спарта Прага.

Лудогорец - Локомотив Москва 0:2

Голмайстори: 0:1 Алексей Миранчук 39, 0:2 Петър Шкулетич 65

Съставът на Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Александър Александров, Козмин Моци, Брайън Ангуло, Лукас Саша, Светослав Дяков, Михаил Александров, Александър Василев, Марселиньо, Кишада (като резерви след почивката влязоха Георги Аргилашки, Георги Терзиев, Джоджи Лукоки, Андрей Препелица, Преслав Петров, Георги Терзиев, Вандерсон, Цветелин Чунчуков, Абел Анисе).