Страховит ураган прекъсна контролата на Лудогорец с руснаците от Зенит и двата отбора си врътнаха 0:0 след едва 42 минути игра.

Именно тогава се заформи невероятна буря, която принуди двата отбора да се приберат в съблекалните. В последствие ръководствата на Лудогорец и Зенит взеха решение контролата да не се доиграва.

До прекратяването на мача на тежкия и подгизнал терен преобладяваше борба и почти нямаше голови положения.

В 12-та минута се стигна до куриозен момент: Патици влязоха на терена и мачът бе спрян временно. Цялото семейство патици се разхождаше около единия тъч и страничният съдия специално им отвори врата, за да излязат от игрището.

Малко по-късно патиците се върнаха на терена и започнаха спокойно да пасат, вратарят на българския шампион Владислав Стоянов подгони пасящите патиците към флагчето за ъглов удар, "асистиран" от главния съдия Зоран Бошковски.

А малко след инцидента с патиците - някъде към 38-та минута, на стадиона заваля страшен дъжд, който по-късно доведе до прекратяване на срещата.

Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Александър Александров, Козмин Моци, Витиня, Светослав Дяков, Джоди Лукоки, Лукас Саша, Абел Анисе, Браян Ангуло, Жуниор Кишада

Зенит: Юрий Лодигин, Игор Смолников, Доменико Кришито, Луиш Нето, Кристиан Ансалди, Хави Гарсия, Олег Шатов, Дани /к/ (22' - Юсупов), Виктор Файзулин, Павел Долгов, Хълк