Литекс победи с 2:0 шампиона Лудогорец в голямото дерби на старта в "А" група.

Головете в официалния дебют начело на "оранжевите" за Люпко Петрович вкараха Данило Асприля и новото попълнение Диeго Виана. Попадението на колумбиеца беше истински шедьовър. Той се разписа буквално в стил "Лионел Меси" и съвсем заслужено обра овациите.

Разградчани пък продължават с колебливото си представяне. Те допуснаха втора поредна загуба след 0:1 от Милсами в Шампионска лига. Реваншът е идната седмица и при сензационно елиминиране, нищо чудно да се стигне до раздяла с новия треньор Бруно Рибейро, който до момента тотално разочарова.

Домакините започнаха мача много надъхано и до 18-ата минута изпуснаха няколко отлични положения да поведат в резултата. Така се стигна до 26-ата минута, когато дойде звездният миг на Асприля. Той вкара ювелирен гол, след като напредна, преодоля последователно Дяков, Ангуло и Александров, след което с шут по земя от границата на наказателното поле матира Владислав Стоянов.

В средата на второто полувреме Люпко Петрович беше изгонен за претенции към съдията за спестен картон на Александър Александров за брутален фаул срещу Нунеш. После двата отбора атакуваха непрестанно и Вандерсон можеше да изравни в 85-ата минута с удар от непосредствена близост с глава, но в аут.

120 секунди след това Виани сложи точка на спора с нов фамозен гол. Той матира Владо Стоянов с убийствен фалцов шут по диагонала от около 25 м. При радостта, той си свали фланелката, заради което Станислав Тодоров му показа втори жълт и съответно червен картон.

До края резултатът остана непроменен и Литекс спечели с 2:0.

Литекс – Лудогорец 2:0

1:0 Асприля (26)
2:0 Виана (87)

Литекс: Винисиус Баривиейра, Иван Горанов, Рафаел Перес, Пламен Гълъбов, Страхил Попов, Хенри Делгадо (57 - Никола Колев), Петрос Бумал, Кристиан Малинов, Арсенио Нунеш (69 - Диого Виана), Данило Асприля, Бьорн Йонсен (77 - Красимир Станоев)
Треньор: Люпко Петрович

Лудогорец: Владислав Стоянов, Браян Ангуло, Александър Александров, Козмин Моци, Йордан Минев, Светослав Дяков, Андрей Препелица (59 – Вандерсон), Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки (68 - Жуниор Кишада), Цветелин Чунчуков, Марселиньо
Треньор: Бруно Рибейро