Лудогорец стигна само до равенството 1:1 със Славия в Разград и направи първа издънка с треньор Едуард Ераносян.

След това равенство "орлите" остават на първото място в класирането с 14 точки, а Славия е на втора позиция с 12 точки, преди останалите мачове от кръга.

Попадението за домакините на "Лудогорец Арена" заби Върджил Мисиджан (56-ата мин), равенството за Славия донесе Антон Карачанаков от пряк свободен удар в 88-ата минута.

Трябва да се отбележи, че Едуард Ераносян отново бе оставил Владислав Стоянов на резервната скамейка, като на вратата на Лудогорец бе Борян.

Първото полувреме завърши без голове, като и двата отбора разчитаха предимно на центрирания и на далечни удари.

Привлеченият през това лято нападател на "белите" Антон Карачанаков на два пъти стреля от фаул от далечна дистанция, а в 32-та минута ударът му, от около тридесетина метра, премина над напречната греда на Милан Борян.

В самия край на полувремето младежкият национал на домакините Александър Василев също отправи далечен удар с левия си крак и топката мина на сантиметри край страничния стълб на Марио Кирев.

В 56-та минута шампионът Лудогорец откри резултата след много груба грешка на защитника на "белите" Димитър Пиргов.

Румънският защитник Козмин Моци от собствената половина опита далечно подаване и Димитър Пиргов с глава свали топката точно в краката на Върджил Мисиджан, който с точен удар по тревата от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата на Марио Кирев - 1:0.

В 64-та минута домакините бяха много близко до втори гол, но след силния удар от около 15 метра на Клаудиу Кешеру топката срещна напречната греда.

Десет минути по-късно далечен изстрел на влезлия като резерва на полувремето бразилец Вандерсон се отби от дясната странична греда на вратаря на "белите" Марио Кирев.

В 88-та минута при третото си изпълнение на фаул, този път от около 18 метра, Антон Карачанаков с техничен удар прехвърли стената, топката се удари в страничната греда и се спря в мрежата - 1:1, при който резултат завърши и мачът.

Лудогорец - Славия 1:1

1:0 Върджил Мисиджан (56)
1:1 Антон Карачанаков (88)

Лудогорец: Милан Борян, Александър Василев /Вандерсон - 46/, Георги Терзиев, Козмин Моци, Абел Анисе /Андрей Препелица - 46/, Светослав Дяков, Върджил Мисиджан /Михаил Александров - 79/, Сисиньо, Натанаел, Марселиньо, Клаудиу Кешеру

Славия: Maрио Кирев, Антон Карачанаков, Димитър Пиргов, Живко Атанасов, Диего Фераресо, Цветомир Панов, Владимир Семерджиев /Петър Атанасов - 80/, Франк Мбарга /Янис Карабельов - 56/, Емил Мартинов, Дуде Ндонгала /Емил Стоев - 72/, Ивайло Димитров