Лудогорец победи с 3:1 лидера в румънското първенство Астра в контрола среща, играна в Разград.

Много силен мач за възпитаниците на Едуард Ераносян изигра бразилската тройка – Марселиньо, Вандерсон и Кафу. Първият асистира и за трите гола, вторият вкара един, а последният се разписа два пъти.

Лудогорец поведе в 20-ата минута, когато звездата Марселиньо изведе Кафу зад защитата на гостите и бразилецът не сбърка сам срещу вратаря – 1:0.

В следващите минути разградчани продължиха да диктуват събитията на терена и малко преди края на първото полувреме логично удвоиха преднината си с нов гол на Кафу.

Тогава Вандерсон с фантастичен дрибъл напредна, пусна към Марселиньо в наказателното поле. Атакуващият халф продължи към дошлият през лятото бразилец, който от границата на наказателното поле не сбърка за 2:0.

Секунди преди края на първата част Астра намали изоставането си. Фернандо Болдрин изпълни перфектен фаул от границата на пеналта и не остави шансове на Владислав Стоянов – 1:2.

След почивката футболистите на гостите бяха по-активни, но не успяваха да стигнат до сериозно голово положение. В 64-ата минута Лудогорец организира добра атака, а в центъра на вниманието отново бяха Вандерсон и Марселиньо. Двамата разиграха и вторият стреля силно, но покрай целта.

10 минути преди края българският първенец сложи точка на спора. Марселиньо намери Вандерсон и той с глава оформи крайното 3:1.

Лудогорец – Астра 3:1

2:0 Кафу (20, 42)
2:1 Фернандо Болдрин (44)
3:1 Вандерсон (79)

Лудогорец: Владислав Стоянов (83-Аргилашки), Витиня, Йордан Минев, Сисиньо, Натаниел (69-Ангуло), Вандерсон, Марселиньо, Дяков (83-Олег Димитров), Саша, Джонатан Кафу (69-Чунчуков), Мисиджан (56-Лукоки)