Шампионът Лудогорец разби с 5:0 Берое в дербито от 17-ия кръг на "А" група и отново излезе на върха в класирането.

Два гола за разградчани вкара Вандерсон, а по един добавиха Марселиньо, Георги Терзиев и Клаудио Кешеру. Домакините имаха пълно превъзходство през всички 90 минути и уцелиха още три греди.

По този начин "орлите" записаха втора поредна победа след завръщането на Георги Дерменджиев и са направо преобразени. Лудогорец вече има 31 точки, колкото и Левски, а Берое е на 4-то място с 27 т.

Лудогорец започна мача шеметно и още до 15-ата минута имаше три отлични шанса да открие резултата. В 6-ата Клаудио Кешеру пусна към Вандерсон, получи се леко меле, при което топката отново попадна в румънския национал, чийто удар мина на милиметри от целта. В ситуацията Илко Пиргов пък въобще не пропусна.

Малко по-късно Натаниел центрира и Венцислав Керчев засече с глава. Този път обаче Пиргов направи чудесно спасяване, но кълбото попадна в Джонатан Кафу, който от малък ъгъл нацели дясната греда.

В 15-ата минута отново страничният стълб спаси старозагорци, след като Вандерсон центрира от фаул и Марселиньо засече с глава, но право в гредата. След половин час игра вече нямаше какво да спаси Берое.  Натанаел изведе Кафу от тъч, той стигна до аутлинията и пусна на втора греда за Вандерсон, който не сбърка – 1:0.

Лудогорец продължи да бъде пълен господар на терена и след 37 минути игра Кешеру намери Марселиньо и бразилецът с хубав фалцов шут извън наказателното поле удвои преднината на домакините.

След почивката разградчани продължиха да контролират мача и в 62-ата минута преднината им набъбна на 3:0. Марселиньо и Кешеру организираха бърза контра, при която първият изстрел на Вандерсон беше избит, но при добавката той успя да прехвърли Пиргов за 3:0. После Вандерсон можеше да оформи хеттрик, но бомбеният му шут се отби в напречната греда.

В 74-ата минута и Георги Терзиев записа името си сред голмайсторите. При изпълнение на къс корнер, Светослав Дяков подаде към Кешеру, който центрира в наказателното поле и там централният защитник се разписа с глава. 5 минути по-късно Кешеру оформи крайния резултат, след като беше изведен в коридор и с безпощаден удар в горния ъгъл матира Пиргов.

Лудогорец – Берое 5:0

1:0 Вандерсон (30)
2:0 Марселиньо (37)
3:0 Вандерсон (62)
4:0 Терзиев (74)
5:0 Кешеру (79)

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 25.Йордан Минев, 27.Козмин Моци, 37.Венцислав Керчев (46-Терзиев), 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков, 8.Лукас Саша, 88.Вандерсон, 22.Джонатан Кафу, 84.Марселиньо, 28.Клаудиу Кешеру
Треньор: Георги Дерменджиев

Берое: 23.Илко Пиргов, 4.Венелин Филипов (47-Василев), 6.Иво Иванов, 3.Владимир Зафиров, 28.Веселин Пенев, 27.Игор Джоман, 21.Елиаш, 20.Неманя Милисавлевич (63-Огнянов), 7.Георги Андонов, 73.Стивън Петков (47- Иса), 77.Спас Делев