Лудогорец победи шампиона на Беларус БАТЕ Борисов с 3:0 в последната си контрола от лагера в Анталия.

Над всички бе Вандерсон, който вкара два гола за разградчани и асистира за третия.

Бразилският халф откри резултата с удар от 16 метра по тревата в 19-а минута.

След гола шампионът на Беларус можеше да изравни, но с пропуски се отличи Карницки.

В 56-а минута Вандерсон бе изведен от Йордан Минев зад отбраната на БАТЕ и хладнокръвно преодоля вратаря и прати топката в мрежата за 2:0. Играчите на БАТЕ имаха претенции за засада, като страничният вдигна флага, но главният арбитър призна попадението.

В 70-а минута на терена се заформи меле, като на игрището влязоха и хората от резервните скамейки да успокоят страстите. Натанаел удари без топка Карницки, а Антилевски скочи да брани своя съотборник. В резултат реферът даде червени картони на Натанаел от Лудогорец и Антилевски от БАТЕ.

В 75-а минута Вандерсон проби през центъра и подаде на Кафу, който реализира третия гол за Лудогорец.

Така Лудогорец завърши без загуба в зимните проверки на турска земя, като записа 5 победи и 2 равни мача, като в последните четири контроли не е допуснал гол.

Лудогорец се прибира в България с полет до Варна, а до началото на пролетния полусезон тимът ще изиграе две контроли в един ден - срещу Добруджа и Етър следващата събота, преди домакинството срещу основния конкурент за титлата Левски.

Лудогорец - БАТЕ 3:0

1:0 Вандерсон 19
2:0 Вандерсон 56
3:0 Кафу 75

Лудогорец: Стоянов, Минев, Моци, Терзиев, Натанаел, Вандерсон, Дяков, Лукас Саша, Кафу, Марселиньо, Кишада (Анисе, Керчев, Витиня, М.Александров)

БАТЕ Борисов: 16. Черник, 4. Дубра, 7. Карнитски, 9. Раджионал, 15. Жаунерчук, 25. Риос, 42. М. Валацко, 44. Иванич, 46. Милунович, 55. Алякнович, 77. Риц