Лудогорец отнесе шампиона на Грузия Динамо (Тбилиси) с 3:0 в контролна среща, като до първото попадение разградчани имаха затруднения. Два гола вкара Джонатан Кафу, а едно попадение през втората част добави Жуниор Кишада.

За грузинците играха бившият полузащитник на Левски Стефан Велев, както и Матиас Курьор, който доскоро се подвизаваше в Черно море (Варна).

Но и преди първия гол българския отбор имаше надмощие и изпусна две положения чрез Марселиньо и Кафу. В 27-ата минута Кафу откри резултата след комбация с Вардерсон и малко щастливо прехвърляне на вратаря Скрибе. В 34-ата минута отново Кафу беше в прегръдките на своите съотборници, наказвайки нова грешка в грузинската защита. Едва в последната минута на първата част Галашвили от състава на Динамо Тбилиси създаде опасности за вратата на Лудогорец, но вратарят Борян спаси.

В 61-ата минута Жуниор Кишада оформи крайния резултат, след като се разписа с красив удар от далечно разстояние. Влезлият като резерва Цветелин Чунчуков можеше също да се разпише накрая, но вратарят Скрибе спаси мрежата на грузинските шампиони. В първата си контрола на австрийска земя преди три дни Лудогорец надви с 2:1 чехите от Славия (Прага). В 76-ата минута беше и последната възможност за Динамо в мача, като Алваро пробва вратаря Борян от фаул, но канадският национал спаси шута.
Следващата проверка на разградчани е на 29-и юни срещу изпадналия във втора лига на Русия Динамо (Москва).

Съставът на Лудогорец: Милан Борян, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Йордан Минев, Лукас Саша, Светослав Дяков, Джоди Лукоки, Вандерсон, Марселиньо, Джонатан Кафу (второ полувреме: Цветелин Чунчуков, Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки, Витиня, Георги Терзиев, Жуниор Кишада, Абел Анисе, Светослав Ковачев)