Лудогорец и Цървена звезда си спретнаха уникална драма 2:2 в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Българите започнаха отлично мача и дръпнаха в резултата след страховит гол на Джонатан Кафу в 43-ата минута. През второто полувреме обаче Звезда заигра свирепо и набързо обърна "орлите".

Първо Александър Катай изравни (48), а след това се разписа и Гелор Канга (66). Родните шампиони обаче показаха характер и стигнаха до равенството чрез резервата Клаудиу Кешеру (76).

Като цяло срещата предложи изключителен футбол, с множество положения и пред двете врати, страхотни попадения и в крайна сметка логично равенство. Така всичко ще се реши след седмица в Белград.

Крайният победител от двойката си гарантира поне участие в групите на Лига Европа, ако не успее да преодолее и съперника си в плейофите на Шампионската лига.

Вижте ТУК най-интересното от срещата по минути!

Срещата на "Лудогорец Арена" започна изключително здраво, като в първоначалните минути двата отбора се бяха "захапали" в средата на терена. В 4-ата минута неприятна контузия в главата получи Марселиньо и играта бе временно спряна.

Постепенно "орлите" взеха инициативата и натиснаха сериозно гостите от Сърбия. В 12-ата минута Лукоки проби мощно отдясно, след което намери Лукас Саша, той продължи към Марселиьо, който обаче с глава не успа да вкара.

Пет минути по-късно Марселиньо бе заел добра позиция в наказателното поле и отправи изстрел с глава, но над напречната греда. Отговорът на гостите бе силен, но неточен удар на Александър Катай.

В тези минути българите диктуваха темпото на игра и владееха инициативата, но трудно достигаха до наистина чисти голови положения. В 26-ата минута Вандерсон размина защитата на сърбите и стреля мощно от дъгата на наказателното поле, но топката профуча до гредата.

Последва и шанс пред Лукоки, но отново не се стигна до гол. "Орлите" тотално доминираха, но сърбите се бяха бетонирали отзад и рядко се пропукваха. Логичното се случи в 43-ата минута, когато Лудогорец най-сетне вкара.

Тогава Козмин Моци проби през центъра, намери Джонатан Кафу, който се подигра със защитата на Звезда и с техничен удар опъна мрежата на сърбите за 1:0. До края на полувремето Лудогорец отново доминираше и дори изпусна страхотно положение чрез Лукоки.

Второто полувреме обаче започна зле за българите и още в 48-ата минута Цървена звезда успя да изравни. Цветкович с дълъг пас разкъса защитата на Лудогорец и намери хитро Александър Катай, който преодоля технично Пластун и Дяков, след което прониза Владо Стоянов за 1:1.

В следващите минути "орлите" бяха твърде смутени и рядко стигаха вратата на Звезда. В следващите минути футболистите на Георги Дерменджиев тотално се смутиха и правеха уникални грешки.

В 58-ата минута дори Звезда можеше да направи пълен обрат, но за щастие Моуче не успя да вкара, след като получи страхотен пас от Славолюб Сърнич. Едва след час игра българите живнаха и отново взеха инициативата.

Тогава Лукоки и Кафу разцъкаха пред наказателното поле на Звезда, след което последва пас към Кафу, но той пропусна. Секунди по-късно и Вандерсон не успя да намери мрежата на сърбите.

Така се стигна до 76-ата минута, когато "орлите" изравниха. Козмин Моци изпълни бързо пряк свободен удар и намери резервата Кешеру, който от малък ъгъл стреля и прати топката във вратата на сърбите за 2:2.

До края българите натиснаха, но така и не стигнаха до сериозно голово положение. В крайна сметка логично равенство и всичко ще се реши след седмица в Белград.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_RKRqoD-1dQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Лудогорец - Цървена звезда 2:2

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша, 18. Дяков, 22. Кафу, 25. Минев, 27. Моци, 32. Пластун, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, 4. Льо Талек, 8. Канга, 10. Катай, 11. Моуче, 19. М. Цветкович, 20. Доналд, 55. С. Симич, 77. Рендулич, 88. Ибанес, 97. Фибел