България доживя нов голям мач на митичния "Парк де Пренс 23 години по-късно! След историческия мач на Пеневата чета срещу Франция, спечелен 2:1 с двата гола на Емо Костадинов, тази вечер клубният ни шампион Лудогорец бе много близо да триумфира в Шампионската лига срещу звездния отбор на ПСЖ.

По ирония на съдбата разградчани бяха са на секунди да победят със същия резултат 2:1, но в продължението на двубоия Анхел Ди Мария направи 2:2. Освен гръмкия успех българският първенец си осигури участие в елиминациите на Лига Европа догодина.

Тимът на Георги Дерменджиев изнесе перфектно тактически мач, с много самочувствие срещу милионерите от Париж. Мисиджан даде аванс на нашите в 15-ата минута, а чак след час игра Кавани изравни. В 69-ата Вандерсон срази ПСЖ с втори гол. В 92-ата минута обаче разградската греда рухна и Ди Мария изравни.

Нашите имаха и доста късмет, след като Тиаго Силва на два пъти удари гредите. Освен това реферът от Гърция Анастасиос Сидиропулос ощети домакините след почивката, като не даде дузпа в тяхна полза за игра с ръка на Пластун в наказателното поле.

Така Лудогорец се класирана трето място в група "А" на Шампионската лига с 3 точки - след двете равенства с Базел и днешното равенство на "Парк де Пренс".

ПСЖ излезе с почти всички звезди в състава си с мисълта за победа, за да си гарантира първото място в групата, което ще нареди тима сред поставените в жребия за осминафиналите. В предни позиции личаха имената на Едисон Кавани, Анхел Ди Мария и Лукас Моура.

В лагера на Лудогорец имаше две изненади. Голаджията Клаудиу Кешерю остана на пейката, а на негово място по фланга се включи Мисиджан. Така на върха на атаката застана Джонатан Кафу. В центъра на защита пък вместо Паломино, шанс за изява получи Игор Пластун.

Очаквано ПСЖ овладя инициативата още от самото начало. Българският шампион обаче действаше много стабилно и концентрирано, без оставя пространства за бързоногите нападатели на домакините.

В 8-ата минута дойде първата опасност пред нашата врата. Владо Стоянов изби колебливо далечен удар на Лукас Моура и топката на попадна на крака на Кавани, който стреля веднага от малък удар, но вратарят на разградчани предотврати добавката с крак.

В 15-ата минута Лудогорец шокира именития си съперник с брилянтен гол. Натаниел центрира отлично отляво в наказателното поле, където Мисиджан бе изпуснат от френската защита и заби топката в мрежата - 0:1.

След изненадващото попадение ПСЖ резонно се хвърли в атака. Въпреки това командата на Георги Дерменджиев се бранеше храбро. Повечето опасности пред Владо Стоянов дойдоха след статични положения и най-вече корнери.

В 35-ата минута именно след центриране от ъгъло удар капитанът на парижани Тиаго Силва стреля с глава и нацели дясната греда. Българският първенец все пак удържа на домакинския натиск до почивката и се прибра с гол аванс в съблекалнята. Статистиката тогава показваше 11-2 корнери в полза на французите.

През второто полувреме събитията на терена не се промениха - ПСЖ продължи да доминира, а Лудогорец да се брани сполучливо. Отново опасностите за Владо Стоянов идваха от статични положения.

Така дойде 61-ата минута, когато французите най-сетне поразиха българската врата. Тихият до този момент Единсон Кавани избухна с невероятен гол. Уругвайският нападател издебна лоша намеса на разградската защита и със страхотна задна ножица простреля Стоянов за 1:1.

Секунди по-късно Лудогорец извади голям късмет след съдийска грешка в ущърб на домакините. При удар към вратата на разградчани топката се отби в ръката на Пластун, но никой от съдийската бригада не видя ситуацията и реферът Анастасиос Сидиропулос отсъди корнер, въпреки бурните протести на французите.

ПСЖ обаче не знаеше какво още ги чака! В 69-ата минута Лудогорец издебгна грешка на парижани и отново поведе в резултата. Кафу отне топката от Маркиньос и намери в наказателното поле Вандерсон, който от движение шутира и матира Ареола - 1:2.

До края на мача Лудогорец се брани геройски. Тиаго Силва отново с глава удари гредата, а след това Бен Арфа се размина на косъм с гола. В крайна сметка разградчани не успяха да задържат преднината си. В 92-ата минута Анхел Ди Мария отблизо простреля Стоянов и донесе точката на парижани.

ПСЖ - Лудогорец 1:2

0:1 Мисиджан 15