Лудогорец се надява на чудо срещу звездния отбор на Пари Сен Жермен в последния си мач от груповата фаза на Шампионската лига. Раздрадчани отдавна се сбогуваха с най-престижния клубен турнир, но имат шанс да продължат напролет в елиминациите на Лига Европа.

Обнадеждаващото е, че дори тимът на Георги Дерменджиев да си тръгне с празни ръце от "Парк де Пренс", пак може да запази третата. В момента Лудогорец и Базел са с равен брой точки - 2 след двете равенства 1:1 и 0:0 в преките двубои, но българският шампион изпреварва швейцарците с гола си на чужд терен.

В другия мач Базел приема Арсенал и ако не вземе повече точки от нашите, остава на четвърто място в крайното класиране.

ПСЖ излиза с почти всички звезди в състава си и ще годни победа, за да си гарантира първото място в групата, което ще нареди тима сред поставените в жребия за осминафиналите. В лагера на Лудогорец има две изненади.

Голаджията Клаудиу Кешерю остава на пейката, а на негово място по фланга ще се включи Мисиджан. Така на върха на атаката ще застане Джонатан Кафу. В центъра на защита вместо Паломино, ще започне Игор Пластун. Ето и съставите на двата отбора:

ПСЖ - Лудогорец 2:2

0:1 Мисиджан 15

1:1 Кавани 61

1:2 Вандерсон 69

2:2 Ди Мария

ПСЖ: Ареола, Мюние, Силва, Маркиньос, Максуел, Тиаго Мота, Матюиди, Лукас Моура, Бен Арфа, Ди Мария, Кавани

Лудогорец: Стоянов, Сисиньо, Пластун, Моци, Натанел, Дяков, Анисе, Мисиджан, Вандерсон, Марселиньо, Кафу

Съдия: Анастасиос Сидиропулос (Гърция)
Стадион: "Парк де Пренс"

Проследете двубоя на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача! Реферът от Гърция Анастасиос Сидиропулос дава първи съдийски сигнал

3' ПСЖ очаквано поема инициативата, но засега не успява да доближи вратата на българския шампион

7' Лудогорец открадна топката и получи отлична възможност за контра, но пред наказателното поле Марселиньо се засуети и не успя да направи ключовия последен пас

8' ПРОПУСК ЗА ПСЖ!!! Владо Стоянов изби колебливо далечен удар на Лукас Моура и топката на попадна на крака на Кавани, който стреля веднага от малък удар, но вратарят на Лудогорец изби с крак

8' Добра новина от Швейцария! Арсенал повежда с 1:0 на Базел с гол на Лукас Перес

13' Лудогорец играе много добре подреден в своята половина и не дава почти никакви пространства на домакините

15' ГООООООЛЛЛЛЛЛЛ!!! Лудогорец повежда на "Парк де Пренс!! Натаниел центрира отлично отляво в наказателното поле, където Мисиджан заби топката в мрежата за 0:1

16' Отлично! Арсенал вкарва втори гол на Базел в Швейцария! Отново голмайстор е Лукас Перес

17' Жълт картон за Тиаго Мота от ПСЖ

20' Натиск на френският шампион, поредица от корнери пред вратата на Лудогорец. Тиаго Мота за малко да изненада Владо Стоянов с удар отблизо, но топката мина покрай дясната греда

25' ПСЖ се настани трайно в половината на разградчани, които засега действат безупречно в защита

26' Опасен пряк свободен удар за ПСЖ леко вляво от дъгата на наказателното поле

27' Кавани стреля в стената! След това последва центриране и Тиаго Мота успя да играе с топката, но я прати покрай вратата

29' ШАНС ЗА ПАРИЖАНИ! Грешка на Сисиньо позволи на Лукас Моура да нахлуе в наказателното поле и да извади топката назад, но ударът на Ди Мария бе блокиран и топката излезе в корнер

31' КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ЛУДОГОРЕЦ! След центриране от корнер Моци на първа греда отклони топката, а на втора Марселиньо абсолютно сам не успя да я насочи във вратата

32' Удар на Тиаго Силва с глава минава опасно до лявата греда на Стоянов!

35' ГРЕДА ЗА ПСЖ! След поредния корнер отново капитанът на домакините Тиаго Силва стреля с глава, но уцели десния страничен стълб

38' Смел опит на Натаниел от пряк свободен удар от около 25 метра - фалцовият му шут мина високо над вратата

40' Мощен изстрел на Ди Мария от дистанция, Владо Стоянов сигурно избива

45' Край на полувремето! Лудогорец геройски води 1:0 на ПСЖ на "Парк де Пренс"! В другия мач от групата Арсенал има аванс 2:0 като гост на Базел

46' Начало на второто полувреме

47' Арсенал повежда 3:0 на Базел с хеттрик Лукас Перес! Само чудо може да изхвърли Лудогорец от Лига Европа!

52' Отново напрежение пред българската врата след статично положение! Удар на Маркиньос е блокиран и Лудогорец запазва мрежата си суха

54' Базел - Арсенал 0:4 - голмайстор Иуоби

56' Нов далечен изстрел на Ди Мария, отново Владо Стоянов лови топката

61' ГОООЛЛЛ!!! ПСЖ изравнява с великолепен гол на Единсон Кавани! Уругвайският нападател издебна лоша намеса на разградската защита и със страхотна задна ножица простреля Стоянов

63' БУРНИ ПРЕТЕНЦИИ ОТ ПСЖ ЗА ДУЗПА! При удар към вратата топката се отби в ръката на Пластун, но никой от съдийската бригада не видя ситуацията и реферът Анастасиос Сидиропулос отсъди корнер

69' ГООООООЛЛЛЛЛЛЛЛ!!! ЛУДОГОРЕЦ СЕНЗАЦИОННО ОТНОВО Е НАПРЕД В РЕЗУЛТАТА! Кафу отне топката от Маркиньос и намери в наказателното поле Вандерсон, който от движение шутира и матира Ареола - 1:2!!!

77' Пропуск на Бен Арфа, топката лети покрай вратата на Лудогорец

78' ВТОРА ГРЕДА ЗА ПСЖ! Отново Тиаго Силва нямаше късмет и уцели сглобката

90+2' ЖАЛКО! ПСЖ изравнява с гол на Анхел Ди Мария

90+4' Край на мача! Лудгорец геройски стигна до 2:2 срещу ПСЖ на "Парк де Пренс". Подвигът осигури и участие на тима в елиминациите на Лига Европа догодина