Лудогорец постигна 13-а поредна победа в Първа лига, след като надви у дома Локомотив Пловдив с минималното 1:0.

Това стана в среща от 18-ия кръг на Първа лига, която се игра на стадиона в Разград.

Единственото попадение в срещата бе дело на Кафу, който реализира в 34-ата минута на срещата.

След успеха ''орлите'' имат в актива си 46 точки на върха и са с 6 точки пред Левски.

Срещата започна с много добро темпо и още в 8-ата минута домакините имаха супер шанс да стигнат до попадение.

Марселиньо отне топката от Виданов и комбинира с Вандерсон, който обаче овладя топката и стреля покрай лявата греда.

Малко след това пък Ел Харуби нямаше проблеми да се намеси след удар на Кешеру.

В средата на полувремето мароканският национален страж спаси и удар от фаул, който бе изпълнен от Марселиньо.

Все пак домакините откриха в 34-ата минута след гол на Кафу. Марселиньо намери своя сънародник по левия фланг, а след това нападателят преодоля бранител на гостите и с техничен удар в левия ъгъл вкара.

Малко преди почивката Локо направи голям пропуск, след като Бакалов бе изведен отлично в наказателното поле, но ударът му премина над вратата.

След почивката домакините започнаха активно и в 49-ата минута Кафу нацели напречната греда.

Десет минути след това Кешеру от няколко метра затрудни максимално Ел Харуби.

В 74-ата минута домакините направиха фрапантен пропуск, след като Вандерсон от чиста позиция стреля в тялото на противников футболист.