ЦСКА-София стигна до равенство 1:1 при гостуването на си на шампиона Лудогорец. Под дъжда в Разград двата отбора изиграха слаб мач, с малко интригуващи моменти.

Голямата атракция обаче бе голът на разградчани, дело на капитана Светослав Дяков малко преди почивката, който порази вратата на "червените" от 40 метра след грешка в защита на Божидар Чорбаджийски и излизане на вратаря Георги Китанов..

През второто полувреме ЦСКА-София изравни с попадение на Фернандо Каранга. Надлъгването до края на мача обаче излезе без победител и двата отбора разделиха по точка. "Червените" имат преднина от 5 точки на второто място пред Левски, който утре гостува на Дунав.

След мача шампиона Лудогорец ще вдигне купата на Първа лига, ще получи златните си медали и заедно с феновете ще отпразнува шестата си поредна титла в българското първенство.

Мачът започна равностойно, с малко интересни моменти пред двете врати. Всичко по-опасно през първото полувреме дойде от статични положения или далечни удари, вероятно с едно наум за мокрия терен под дъжда в Разград. Първо Лудогорец имаше шансове, при които Марселиньо и Кешеру пробваха мерника си от дистанция, но без успех.

Към средата на полувремето ЦСКА-София изнесе играта в предни позиции, но в последната третина нещата не се получаваха. Густаво Кулма отправи коварен удар отляво по диагонала, но вратарят на разградчани Ренан спаси.

Рубен Пинто и Кирил Десподов също се изредиха да стрелят извън наказателното поле, но уцелиха вратата. Малко след това Лудогорец отвърна с далечни удари на Марселиньо и Кешеру, пак извън целта.

Равностойният сблъсък не предвещаваше голове до почивката, но в 41-ата минута груба грешка на "червените" в защита се оказа фатална. Чорбаджийски сбърка и накара вратаря Китанов да чисти топката извън наказателното поле. Тя попадна крака на Дяков, който от около 40 метра с прехвърлящ удар порази вратата на "червените" за 1:0.

След почивката ЦСКА-София тръгна в нападение в опит да изравни. Още при първата атака на "червените" Десподов получи добра топка в наказателното поле и стреля, но бе блокиран от Натанаел. Последва равностойна игра, което се оказа затишие пред буря.

В 63-ата минута "армейците" стигнаха до изравнителния гол, макар и с голяма доза късмет. Остър пас на Десподов рикошира в играч на Лудогорец и изведе Каранга сам на полупразна врата, който заби топката в мрежата за 1:1.

Лудогорец нямаше намерение да се предава и отвърна веднага на удара. След центриране отляво избита топка попадна в Кафу, който от десетина метра стреля покрай дясната греда на Китанов.

В 77-ата минута ЦСКА-София можеше да стигне до обрата. След силна контраатака на "червените" Меркадо центрира отляво и Каранга засече топката с глава, но бразилецът не намери вратата. В крайна сметка двата отбора завършиха наравно, а ЦСКА-София така и не успя да победи Лудогорец през този сезон.

Лудогорец - ЦСКА-София 1:1