Ботев Пловдив шокира Лудогорец и грабна Купата на България, след като надви "орлите" с 2:1 на Националния стадион "Васил Левски".

Това е първа купа за "канарчетата" в този турнир от 1981 година насам, а отборът на Николай Киров си заслужи напълно отличието със страхотното си представяне.

Освен това пловдивчани демонстрираха, че "орлите" изобщо не са непобедими.

Косоко откри в 44-ата минута за пловдивчани, а Вутов реши всичко в полза на символичните гости в 52-ата минута.

Силите на "орлите" стигнаха за почетен гол, който бе дело на Кешеру в 80-ата минута. Пловдивчани завършиха мача с 10 души, след като в 91-ата минута Виана бе изгонен след втори жълт и червен картон.

С този успех "канарчетата" си осигуриха и място в Лига Европа.

Срещата започна с отличен шанс за "канарчетата" и още в 3-ата минута Косоко имаше възможност да открие резултата, но от малък ъгъл и под натиска на Моци не успя да нацели вратата и прати топката над нея.

През следващите минути не се стигна до положения пред двете врати, но пък си личеше, че "орлите" действат доста неубедително.

В 17-ата минута "канарчетата" имаха втори много добър шанс да стигнат до попадение, след като Вутов бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе разочароващ и излезе в аут.

Четвърт час по-късно Балтанов нацели страничната греда с хубав удар от няколко метра и така пловдивчани пропуснаха поредно положение.

Все пак обаче по-добрата игра на Ботев си каза думата и в 44-ата минута Косоко откри. След много добра комбинация между Вутов и Балтанов, топката попадна в тарана на "канарите", който с хубав фалцов удар от наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на противниковата врата.

След попадението феновете на Ботев полудяха от радост и влязоха на терена.

Второто полувреме започна активно за "орлите" и Мисиджан бе на косъм да изравни след страхотен фалцов удар, но Чворович направи феноменално спасяване.

Все пак в 52-ата минута Вутов доближи много Ботев до трофея, след като бе изведен от Косоко сам срещу вратаря и успя да реализира без проблеми.

През следващите минути Георги Дерменджиев реагира мигнивенно и пусна в игра Кишада и Кешеру, но това не даде нужния резултат и двамата така и не успяха да се аклиматизират към ситуацията на терена.

В 70-ата минута Кешеру опита удар от малък ъгъл, но топката профура покрай страничната греда.

В 80-ата минута Кешеру върна надеждите на Лудогорец за обрат, след като получи една топка от Моци в наказателното поле и с ефектно воле от няколко метра я прати във вратата.

Пет минути след това Чворович спаси страхотен удар на противников футболист, а до самия край Ботев удържа аванса си и в крайна сметка спечели Купата на България, макар че "орлите" имаха няколко супер шанса.

Символичните гости завършиха мача с 10 души, след като Виана бе изгонен след втори жълт картон в 91-ата минута.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ ПД 1:2

0:1 Омар Косоко 44
0:2 Антонио Вутов 52
1:2 Кешеру 80

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 27. Моци, 5. Паломино, 6. Натанаел, 10. Кампаняро (44 - Кишада), 18. Дяков, 84. Марселиньо (67 - Анисе), 88. Вандерсон, 93. Мисиджан, 22. Кафу (55 - Кешеру)

БОТЕВ ПД: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 4. Генев, 24. Марин, 14. Яя Меледже, 17. Балтанов, 8. Неделев, 20. Косоко (71 - Брисола), 25. Стоянов, 39. Вутов (63 - Виана)