Апоел Беер Шева шокира неприятно Лудогорец и постигна успех с 2:0 в първата среща между двата тима от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Макар гостите изобщо да не отстъпваха по класа на своя противник, то домакините демонстрираха страхотна ефективност и стигнаха до успеха след попадения на Нуакауеме и Охана в 19-ата и 79-ата минути.

Това на практика прави реванша за "орлите" изключително труден.

Не може да не се отбележи също, че Вандерсон пропиля три супер ситуации за гол и на практика той бе големият грешник за тима в тази среща.

През първите минути определено двата тима действаха предпазливо и опасните ситуации липсваха.

Постепенно обаче домакините понатиснаха противника си и в 14-ата минута стигнаха до страхотен шанс за гол, но Моци спря много мощен удар на Гадир от няколко метра.

Пет минути след това за съжаление на "орлите" техният противник стигна до попадение.

Нуакауеме по страхотен начин бе намерен от Меликсон пред малкото наказателно поле и без никакви проблеми успя да реализира.

В 26-ата минута Вандерсон направи голяма глупост и на празна врата пропусна изключителен шанс да изравни, след като опита да овладява топката, вместо да я стреля.

Преди това пък Марселиньо от фаул затрудни стража на домакините и го принуди да парира една ниска топка.

Израелците понатиснаха здраво "орлите" през следващите минути и създадоха няколко добри атаки.

Въпреки това обаче чистите положения пред тима на Георги Дерменджиев така и липсваха.

В самия край на полувремето Меликсон бе намерен около границата на наказателното поле и отправи много тежък удар, който в крайна сметка бе спасен от Броун.

Три минути след подновяването на играта Вандерсон пропусна втори отличен шанс по време на мача.

Той бе изведен сам срещу вратаря и пробва по много елементарен начин да го прехвърли, но в крайна сметка опитът му бе меко казано потресаващ.

Отново разочароваща проява на Вандерсон, който открадна една топка и пробва удар от малък ъгъл, вместо да подава.

В 55-ата минута Вандерсон стреля от фаул на около 26-27 метра, но топката премина покрай вратата.

Пет минути след това Вандерсон направо пореден фрапантен пропуск и от близка дистанция не успя да нацели вратата.

Малко след това Гадир направи също сериозен пропуск, но за домакините, след като от близка дистанция с глава не успя да прати топката в мрежата.

В 69-ата минута Марселиньо се озова на много добра стрелкова позиция, но би встрани вратата.

Две минути след това удар на Кешерю от границата на наказателното поле бе блокиран.

В 79-ата минута Охана удвои аванса за домакините. Той бе намерен в наказателното поле и отправи удар, който благодарение на рикошет, стана неспасяем за Броун и влезе в близкия горен ъгъл на мрежата му.

До края нямаше повече голове, като гостите изпуснаха добър шанс да намалят от фаул, на около 23-24 метра.

Апоел Беер Шева - Лудогорец 2:0
1:0 Нуакауеме 19'
2:0 Охана 79'

АПОЕЛ: 55. Хаимов, 2. Битон, 4. Мигел Витор, 5. Цедек, 7. Ради, 8. Гадир, 9. Нуакауеме 11. Енбиндер, 24. Меликсон (70 - Охана), 30. Огу, 69. Корхут

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 8. Саша, 32. Пластун, 30. Моци, 6. Натанаел, 18. Дяков, 12. Анисе, 22. Кафу, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю (77 - Мисиджан)