Лудогорец победи Дунав с 5:0 като гост в мач от 6-ия кръг на Първа лига.

Разградчани спецелиха с лекота на Градския стадион в Русе, като решиха изхода от мача още до почивката.

Русенци започнаха агресивно и бяха равностойни на шампионите в първите минути, като дори успяха да създадат проблеми на защитата на гостите.

В 5-а минута Бранимир Костадинов бе близо до гол за Дунав, но не успя да нанесе завършващ удар.

Русенци имаха отлична възможност да поведат в 14-а минута, когато Васил Шопов стреля мощно от разстояние, но вратарят на Лудогорец Броун спаси.

В 23-а минута Лудогорец поведе в резултата. Марселиньо изведе Върджил Мисиджан и холандецът не сгреши - 1:0 за Лудогорец.

Образцова атака в 37-а минута завърши с центриране на Джоди Лукоки към Марселиньо, който плонжира и с глава прати кълбото за втори път в мрежата на Дунав.

Четири минути преди почивката Лудогорец поведе с 3:0, след като Сисиньо центрира от дясно и Христо Попадийн си отбеляза автогол.

След почивката мачът се доиграваше, като Лудогорец стигна до още два гола. В 73-а минута влезлият като резерва Жуниор Кишада се разписа на празна врата след пас на Жоао Пауло.

Пет минути преди края Джоди Лукоки бе изведен на стрелкова позиция и увенча добрата си игра с гол за крайното 5:0.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=a518a15bf3" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Дунав - Лудогорец 0:5

Голмайстори: 0:1 Върджил Мисиджан 23, 0:2 Марселиньо 37, 0:3 Христо Попадийн 41-автогол, 0:4 Жуниор Кишада 73, 0:5 Джоди Лукоки 85

Дунав: Антонов, Попадийн (46-Ларин), Патев, Милчев, Хубчев, Димов, Шопов, Костадинов (55-Ненов), Карагерен (80-Васев), Георгиев, Будинов

Лудогорец: Броун, Терзиев, Моци, Сисиньо (81-Саша), Василев, Абел Анисе (77-Кампаняро), Горалски, Марселиньо, Мисиджан (64-Кишада), Лукоки, Жоао Пауло